Koska tuntuu, että miehet haluavat saalistaa... tietämättä lopulta edes mitä.
Vetoaako miehiin vaikeus?
Anonyymi
36<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Joihinkin miehiin se varmaan tehoaa. Toiset taas suosivat sitä mikä on helppoa elämää.. varmaan naisilla sama juttu. Smoothieta arkea eteenpäin, osa kaipaa jännitystä ja suuria tunteita.
Smoothisti *
No jotkut niistä tuntuu kompastuvan omiin jalkoihinsa siinä vaiheessa kun huonolle itsetunnolle tulee vastetta. Joku nainen kiinnostuu ja osoittaa sen, niin rassukalle koko taivas on auki, vaan kohta itketään tuoppiin yksin. Eihän tämä kaikkia koske, mutta siinä yksi kaava tehdä elämästä vaikeaa
Pahimmassa tapauksessa mies turhautuu ja sitten meillä on lisää Breivikkejä ja Kauhajoen Matteja.
Eiköhän nreivikin paranoidinen skitsofrenia tai muut sekopäisyydet johtanut hänet tekemään mitä teki? Ei naisten piikkiin kaikkea voi laittaa. Onnniitö turhautuneita ja järettyjä ja petettyjä naisiakin mutta eivät he mitään kiksejä saa lapsien surmaamisesta. Haloo!
Ne ovatkin kato naisia ja ne eivät saa kiksejä muusta kuin huoraamisesta.
Tyypillistä incelininää, ei ihme jos kaikki menee päin vit tua paitsi kul li kun asenne on noin myötämielinen ja reipas.
Joooo hyvä tää
Hyvin sanottu.
Incelien vikinää ei jaksa lukea.
Vaikeuksien kautta voittoon tai jotain muuta? Minusta, he jotka kaipaavat haasteita toimivat näin, mut kestääkö sellaiset suhteet kuinka? Kunhan mietin vaan mielessäni? Jokainen toimii niin kuin kokee parhaimmaksi?
Ei.
Joihinkin vetoaa ja joihinkin ei. Olen saanut oman osani kiukuttelevista pikkuprinsessoista ja todennut elämän olevan mukavampaa ilman. Nykyään siirrän syrjään kaikki jotka eivät ole aikuisen mielenlaadulla varustettuja.
"Olen saanut oman osani kiukuttelevista pikkuprinsessoista ja todennut elämän olevan mukavampaa ilman. Nykyään siirrän syrjään kaikki jotka eivät ole aikuisen mielenlaadulla varustettuja."
Hienoa, että jollain on varaa valita. Kiukutteluun tai siihen minkälaisia tapailet, ei sinulla liene osaa eikä arpaa. Tyypillinen mies, joka ei näe itsessään mitään vikaa.
Nainen ei saa olla liian helposti saatavissa mutta , ei myöskään liian vaikeasti. Jos mies on ymmärtänyt toisin naisen motiivit, nainen leikkii miehen mielestä tunteilla? Miehet eivät vihjeitä ymmärrä, jos ymmärtävät tulkitsevat ne väärin.
Eihän se nyt noin mene mies. Totuus lienee, että naisen ei kannata kiukutella miehelle kun vasta avioliitossa tai kun suhde on vakaammalla pohjalla ja tunnetaan toinen paremmin.
Se taas, että onko nainen aikuinen mielenlaadultaan riippuu myös miehestä.
Jos mies näes muuttuu aivan mahdottomaksi lienee aika yleistä, että tilanteessa hermostuu toinenkin osapuoli. Aina pitää muistaa, että miehestäkin saattaa löytyä isojakin puutteita, vikoja ja se mikä on kaikista pahinta on lapsellinen käyttäytyminen ja turha mustasukkaisuus. Mutta toki maassamme on fiksujakin ja mukavia miehiä.
Ei. Sellasta saa vain hankalan naisen vaikutelman.
Sehän on ainakin oman elämäni suurin pelko, että hankalana pidettäis. Yöunetkin mennyt ja yhyyy
No, mikäs siinä jos oot itse onnellinen ja toisen hankalana pitämä!
eipä kiinnosta ei, jos aletaan leikkimään vaikeasti saavuteltavaa niin siinä saa leikkiä, minä semmosia jaksa
Ei. Sellaista akkaa ei tästä maasta löydy mitä joku viitsisi saalistaa.
Valitettavasti näen asian toisin.
Vaikka naisessa ei olisi mitään niin erikoista, erilaista toisiin naisiin nähden.
Vaikka hänen ulkonäkönsä, olisi se tavanomainen, ehkä vähän tyylitön tai oman makunsa mukaan pukeutuva. Aina löytyy jotain syytä, että joku suomalainen vähän elämässä eksynyt yksinäinen tai vaimonsa jättämä mies, päättäisi aloittaa niin sanotun ihmisjahdin ja kiusaamisen. Kiusaaminen voi mennä äärimmäisyyksiin niin pahaksi, että tekoa ei voi selittää järjellä mitenkään. Kyseessä lienee narsisti tai sellainen reppana mies, joka ei ole tottunut sanaan ei. Ja pian on kahden ihmisen elämä pilalla tai ainakin poissa oikeilta raiteilta.
Miksi miehet te, ette pärjää yksin täällä elämässä edes hetken aikaa?
Kysyy avioliitosta pitkän aikaa sitten eronnut nainen.
Ei tod. Jos nainen ei osoita olevansa kiinnostunut ja tule aktiivisesti vastaan, niin totean ettei ole kiinnostunut ja jatkan matkaa.
Just nlin!
No tietynlaiset miehet saalistavat ihan mitä ja ketä vaan, ei väliä kunhan vaan saa mahdollisimman montaa pantua. Sen eteen kehutaan, leperrellään, valehdellaan. Annetaan ymmärtää, että just sä olet tosi upea nainen, just sua se on monta vuotta katsellut, ja just sun kanssa haluaa tulevaisuuden. Paskapuhetta, noi ei halua sitoutua keneenkään, vaan paneskella vaan siellä sun täällä.
Ei todellakaan vetoa mikään vaikeus.
Vaikeaksi itsensä tekevät naiset jäävät samantien yksin. Samaten sulkeutuvat ja itseään muita parempina pitävät. Ei kiitos.
Täällä palstallako paljastui tuollainen käytös? Onpa törkeetä. Joo ei kiitos palstalla totuutta etsiville.
Ihan irl se on todettu jo monta kertaa.
Tarkottiko edellinen pelkästään yksinhuoltajia?
Sait naurut? Mistä? Kerro minullekin?
Näistä lapsellisista non-sense vastauksista paljastuu älynpuute.
Hei, sinä itseäsi arvossa arvaamattomassa pitävä yh! Tuskin kukaan tulee sinua kotoa hakemaan ja tarjoutumaan seuraavan lapsesi siittäjäksi. Voit olla huoletta.
Vastaa itselleen. Kai sellaista käytöstä voi sanoa lapselliseksi aikuisen miehen tekemänä.
Ei vetoa vaikeus. Sellainen nainen saa lopulta luonnehäiriöisen kumppanikseen.
Eikä saa, jos naisella on arvostelukykyä ja älyä, ei sotkeudu persoonallisuushäiriöisiin. Imartelu ja mielistely, vaativuuden ohella paljastaa sellaiset miehet, samoin kuin se, etteivät siedä minkäänlaista kielteistä kritiikkiä.
Liian harvalla naisella näyttää arvostelukykyä ja älyä olevan.
Ei kiinnosta vaikeat naiset. Ihan samantien kääntyy kantapäät riippumatta siitä onko oikeasti vaikea vai näytteleekö sellaista.
Et+tule+saamaan+selkeää+vastausta,+niin+kauan+kun+sinä+lokeroit+ihmiset,+sukupuolisidonnaiseen+käyttäytymiseen.
P.S.+En+ole+mikään+pride+ihminen.+Olen+vain+oppinut+jotain+pride+ihmisiltä.
T:+100%+hetero