Minua askarruttaa, että voinko ottaa osaa Huittistenpalstalla tapahtuvaan keskusteluun, kun minulla ei ole mitään mielenterveyttä tukevaa, tai korjaavaa lääkitystä?Olen siis normaali ihminen, enkä tarvi niitä.
Toiseksi voinko ottaa yleensäkään osaa, kun en ole katkera maatalousyrittäjille, enkä muillekaan, jotka tekevät töitä, eivätkä makaa kotona ja hae Kelasta rahaa, jotta voisivat notkua keskustelupalstoilla, Huaweit kuumana?
Toiseksi voinko ottaa yleensäkään osaa, kun en ole katkera maatalousyrittäjille, enkä muillekaan, jotka tekevät töitä, eivätkä makaa kotona ja hae Kelasta rahaa, jotta voisivat notkua keskustelupalstoilla, Huaweit kuumana?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vaikutat selväjärkiseltä ja tervepäiseltä suomalaiselta. Sinä voisit ihan hyvin pärjätä urakalla ajettavassa lietekuljetushommassakin täällä liike-elämän puolella.
Täällä ei tosiaan mitkään lääkepurkit auta. Silloin kun pitää saada satakin kuutiota voimalientä levitettyä aamupäivän aikana sateen pehmittämälle pellolle.
Terveiden hommaa tämä on, joten tervetuloa mukaan vaan.,
Mitä ihmettä on tapahtunut, sillä liätekuski osaa nyt lyödä välilyönnin
pilkun jälkeen, onkohan lääkeet auttanut.
Lietepualella ei ole niin tarkkaa mihin väliin tuo pilkku osuu!olkoot ny vaikka täsä,välisä!
levityshommisa on tärkeää saara liäte levveellensä juur siihen paikkaan mihin on määrätty! Sää voit välilyäntejäs lyärä mihis lystäät!
Miten määrittelet "normaalin"?
Normaalius on mahdottomuus ainakin 90 prosenttisesti näillä täällä notkuvilla loisilla.
Näin on! Lietepuolella aineiden aiheuttamissa tiloissa työskentely on erityisen tuomittavaa. Jos kuski olisi”tiloissa” saattaisi lietekerros olla liian heiko tai turhan tuhti.
Saattaisi kuski”tiloissa” ollessaan laskea säiliön tyhjäksi vaikka piiriojaan jos ajoa suorittaa urakalla!
Aineissa ei siis passaa lietevaunua ajella, jottei tapahru hirveitä!