Naapurin kersat täysin tuuliajolla, ei minkäänlaista järjestystä/vanhempia ei uskota/säretään tavaroita. Perheneuvola tieten neuvoton, miten psykologi.. Ai niin eihän sinne pääse.
Mitä teet supernanny
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mene ite sinne supernannyks jos asia haittaa.
- Anonyymi
Sosiaalitoimeen huoli-ilmoitus. Saavat käydä katsomassa, mikä on meininki. Lapsia heitteillä Haapavdelläkin, kun ei vanhemmat viitsi/jaksa/jouda/ehdi tai huvituksiltaan pysty lapsiaan vahtia.
Ei sinne sivullinen saa nannyksi mennä, vaikka haluaisikin. - Anonyymi
Vanhan ajan konstit ja metodit käyttöön kaikenlaisten syrjäytymisvaarassa olevien ongelmakäyttäytyjien kohdalla. Hoitomuodon nimi on "sakin hivutus".
Kyllä ennen kylissä osattiin väki kasvattaa ja pitää ruodussa.
Se vaan pään silittely ja kaiken ymmärtäminen ei aina riitä eikä tehoa...- Anonyymi
Ei sosiaalitoimeen riitä kaupungilta rahaa eikä virkoja niinkauan kuin urheilupuolue on kaupungin suurin puolue.
Taas oli lehdissä Hollolan lasten"suojeluyksikön" kasvatusmenetelmistä kuvaus, kaikille sitä yrittäjänoikeuksia Suomessa annetaan!
Eteläsuomessa yhdellä sosiaalityöntekijällä on 100 lapsen oikeudet valvottavana, kun ehdoton yläraja pitäisi olla 30.
Poliitikot eivät ole kiinnostuneita huonosti voivista , urheilupuolueelta tulee varmemmin ääniä. Ehkä tämä hallitus saa aikaan joitain lakimuutoksia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa554887Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent2543544Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2813410Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot362663Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär2932632Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?
He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun461908Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas
Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi2721811En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1431799Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm281412- 1201165