Käenkoskikeskuksen lavatanssit

25.7.2020 piti olla tanssit käenkoskella mutta ei ollut kukaan huomannut kertoa esiintyjille Suvi Karjulalle ja Moodille eikä myöskään Onnenkerjäläisille että tanssilavoilla soitetetaan tanssimusiikkia eikä yritetä soittaa kuin jossain konsertissa ja ollaan olevinaan parempia kuin ovat. Ala-arvoinen esitys kummaltakin yhtyeeltä.
369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos tarkoitat tanssimusiikilla niin sanottua perinteistä lavatanssimusiikkia, niin ymmärrän mahdollisen ärtymyksen. Mutta jos puhutaan tanssittavasta musiikista, niin siitähän tämä perinteinen lavatanssimusiikki on hyvin pieni genre eikä edusta omasta mielestäni todellakaan sitä nautinnollisinta osuutta.

Äänestä

In the Moodin pyrin kiertämään mikäli mahdollista. Se ei yksinään vedä väkeä, pariksi laitetaan useimmiten joku hyvä ja suosittu, mikä verottaa tanssinautintoa. Pyrin valitsemaan jonkun toisen paikan, jos In The Mood on kakkosorkesterina vaikka ykkösorkesterina olisikin joku mieleinen. Nyt toki vallitsevasta tilanteesta johtuen on vähemmän tarjontaa ja In the Moodin keikalle ehkä tulee mentyä. Räminä oli vuoden takaisissa tansseissa ainakin hieman vähentynyt, joka eiköhän se kerran vuodessa menettele kun tanssitaukoa on piisannut.

Onnen Kerjäläiset on sen sijaan valtavan hyvä ja monipuolista musiikkia soittava tanssiorkesteri. Musiikki menee jalan alle, onhan bändin solisti Tuomas Kaikkonen myös taitava tanssija.

Makuasioita nämä kuitenkin, kaikki ei voi koskaan miellyttää.

Äänestä

Täällä tänään
Kaikki tytöt haluavat fanittaa ..

Käenkoskikeskus, Parkano
Kari Hirvonen & Onnentähti, päättäjäiset
😋
Nyt jos eu musiikit sulle natsaa niin ....

Terrkuja 😍

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

25.7.2020 piti olla tanssit käenkoskella mutta ei ollut kukaan huomannut kertoa esiintyjille Suvi Karjulalle ja Moodille eikä myöskään Onnenkerjäläisille että tanssilavoilla soitetetaan tanssimusiikkia eikä yritetä soittaa kuin jossain konsertissa ja ollaan olevinaan parempia kuin ovat. Ala-arvoinen esitys kummaltakin yhtyeeltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu