Jos tietäisit sen, nainen, niin tekisit jotain. Tähän asti vetovastuu on ollut minulla, eikä ole enää halua nolata itseäni lisää, kun vastakaikuakaan ei tule. Kitumisen lisäksi nollaan vain itseni. Minusta tää ei ole hyvä diili, koska käsittääkseni olet nauttinut paistatella ihailuni valokeilassa viime ajat.
Ainainen haaveilu on rankkaa
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Miksi sitten jatkat? Unohda minut, jos vien voimiasi. Miksi edes aloitit, jos tiesit, että tunteet heräävät?
En tarkoituksella aloittanut, tunteet vain tulivat. Aloitin, jos niin voi sanoa, siksi, koska halusin saada meidät yhteen. Ei kai tämä ole yllätys?
Miten voisit saada meidät yhteen ilman tunteita? Etkö tiennyt? Teet itsellesi enää vain kiusaa, mutta et pysty lopettamaan?
Okei, Risto rusoposki.
No kukapa muukaan🙄
Mahtavaa kuulla, että päädyit itsesi kannalta parhaaseen ratkaisuun! Sinkkuudesta kannattaa ehdottomasti nauttia.
En ole kyllä huomannut hänen ihailevan minua :( Miten ihailusi näkyy?
Voi mies, olen ollut niin pyörällä päästäni osoittamastasi huomiosta, etten enää tiedä miten päin olisin. Olen ajatellut sinua niin paljon viime aikoina, mitä haluaisit minun tekevän, kerro?
Minä alan saada tarpeekseni tästä. Sinulla on se elämä , josta haluan pysyä kaukana..
Vähätteletkö täällä toisten elämää? Tuskinpa kukaan järjissään oleva sinua haluakaan sotkemaan kuvioitaan.
Tiedän kyllä, että haaveilu on rankkaa omastakin kokemuksesta.
En tiedä, missä vaiheessa olisit nolannut itsesi. Minähän tässä olen itseni nolannut.