Harmi, että on vaikeaa Lieksapalstalla ymmärtää.

Anonyymi

Tulin tänne, lukematta mitään . ;)

Aloitin, koska rohkea rokan syö!

Olen. Elän. Vaikutan. Te näette minusta joskus hyviä unia. Lieksa palstalla olen kirjoitellut osamukavasti, sekä osapahasti. En vielä todella hyvin, en varsinkaan hyvästi. Hyvästi kirjoittelu vaatisi mielestäni tiukempaa ja laaja-alaisempaa ymmärryksen potentiaalia. Sanat jo täsmentävät monin kerroin sanomisen merkitystä.

Sitä on harvoin, mutta harvoilla. Mielestäni Wanha ja Kamuttaja, muutamien lisäksi ovat ylhäisen hyvin osanneet tällä palstalla sanansa valita. Myös mielipiteensä heidän on ollut hyvin vahva, ja tietyllä ilolla todettavan, oikeamielinen. Kohtelias, ja paljon puhuttelevasti rakkauden asioiden syvintä heijasteleva, heidän mielipiteensä on ollut. Myös tekninen, ja sähköinen, monin puolin.
Elämme nyt mielestäni tiettyä välivaihetta. Siitä kyllä lehdet ja muut kirjoittelevat.
Jatkakaamme kohteliaasti.

Mietin. Jos korona iskee, miten sen sairastaisin. Testamentinko kirjoittaisin?
Ei. En usko niin heikko olevani. testamentti on kuitenkin kohta kirjoitettava. Se on viisautta. Ikäänyessäni. En kohta kaikkea hallitse.

Kuitenkin aina, vielä, omat valintani.

PS. Loppukevennys, vain siksi. Että ystävä ei ole koskaan unholassa.

https://www.youtube.com/watch?v=Pt2IAIHNFtk

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinä aloittaja. Taidatpa syyllistyä suureen rikokseen. Et osaa elää elämää täydesti!

      😀

    • Anonyymi

      Aikamme typeryyden poisto.

      Separaattorilta haiseva emäntä on poistettava, miksi ? Sivukujat eivät kohta ymmärrä. olen hieman huolissani ylläpidon tosiymmärryksestä. Teillä on oman elämän kohteliaisuus omaa itseänne kohtaan, kohta hukassa. .
      Luojan kiitos.

      Rahaa juuri sopivasti. Olen ehdoton paluumuuttaja. Lieksaan.
      Aloittaja.

      https://www.youtube.com/watch?v=TZKbhjXELGI

      PS. Pystykorvani heiluttaa paremmin häntäänsä. Murisematta.

    • Anonyymi

      Valitettavaa. Että järkevin ajatus välistä poistetaan.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sekalaista, sekalaista, sekä hyvää että pahaa, mutta ainapa koira vieköön, hyvä kuitenkin täällä päällimmäisenä keikkuu, ja tämän elämän retkutus käy laatuun, käypä se.
      ALEKSIS KIVI

      • Anonyymi

        Yllättävän mielenkiintoinen ja tyylistä poikkeava ketju tällä palstalla. Päättikö aloittaja Kiveen koko rytmityksensä? Kukapa tietänee?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Yllättävän mielenkiintoinen ja tyylistä poikkeava ketju tällä palstalla. Päättikö aloittaja Kiveen koko rytmityksensä? Kukapa tietänee?

        Aloitus on hyvä. Siitä ei pääse mihinkään.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2318
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2143
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1535
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1454
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      124
      1417
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      19
      1083
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      974
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      117
      944
    9. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      89
      934
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      883
    Aihe