Tulin tänne, lukematta mitään . ;)
Aloitin, koska rohkea rokan syö!
Olen. Elän. Vaikutan. Te näette minusta joskus hyviä unia. Lieksa palstalla olen kirjoitellut osamukavasti, sekä osapahasti. En vielä todella hyvin, en varsinkaan hyvästi. Hyvästi kirjoittelu vaatisi mielestäni tiukempaa ja laaja-alaisempaa ymmärryksen potentiaalia. Sanat jo täsmentävät monin kerroin sanomisen merkitystä.
Sitä on harvoin, mutta harvoilla. Mielestäni Wanha ja Kamuttaja, muutamien lisäksi ovat ylhäisen hyvin osanneet tällä palstalla sanansa valita. Myös mielipiteensä heidän on ollut hyvin vahva, ja tietyllä ilolla todettavan, oikeamielinen. Kohtelias, ja paljon puhuttelevasti rakkauden asioiden syvintä heijasteleva, heidän mielipiteensä on ollut. Myös tekninen, ja sähköinen, monin puolin.
Elämme nyt mielestäni tiettyä välivaihetta. Siitä kyllä lehdet ja muut kirjoittelevat.
Jatkakaamme kohteliaasti.
Mietin. Jos korona iskee, miten sen sairastaisin. Testamentinko kirjoittaisin?
Ei. En usko niin heikko olevani. testamentti on kuitenkin kohta kirjoitettava. Se on viisautta. Ikäänyessäni. En kohta kaikkea hallitse.
Kuitenkin aina, vielä, omat valintani.
PS. Loppukevennys, vain siksi. Että ystävä ei ole koskaan unholassa.
https://www.youtube.com/watch?v=Pt2IAIHNFtk
Harmi, että on vaikeaa Lieksapalstalla ymmärtää.
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Sinä aloittaja. Taidatpa syyllistyä suureen rikokseen. Et osaa elää elämää täydesti!
😀 - Anonyymi
Aikamme typeryyden poisto.
Separaattorilta haiseva emäntä on poistettava, miksi ? Sivukujat eivät kohta ymmärrä. olen hieman huolissani ylläpidon tosiymmärryksestä. Teillä on oman elämän kohteliaisuus omaa itseänne kohtaan, kohta hukassa. .
Luojan kiitos.
Rahaa juuri sopivasti. Olen ehdoton paluumuuttaja. Lieksaan.
Aloittaja.
https://www.youtube.com/watch?v=TZKbhjXELGI
PS. Pystykorvani heiluttaa paremmin häntäänsä. Murisematta. - Anonyymi
Valitettavaa. Että järkevin ajatus välistä poistetaan.
- Anonyymi
Tylsää joidenkin tylsien mielestä. Mutta Tiedän.
https://www.youtube.com/watch?v=7RJP_z--08Q
https://www.youtube.com/watch?v=HKtIqM35sDY - Anonyymi
Sekalaista, sekalaista, sekä hyvää että pahaa, mutta ainapa koira vieköön, hyvä kuitenkin täällä päällimmäisenä keikkuu, ja tämän elämän retkutus käy laatuun, käypä se.
ALEKSIS KIVI- Anonyymi
Yllättävän mielenkiintoinen ja tyylistä poikkeava ketju tällä palstalla. Päättikö aloittaja Kiveen koko rytmityksensä? Kukapa tietänee?
Anonyymi kirjoitti:
Yllättävän mielenkiintoinen ja tyylistä poikkeava ketju tällä palstalla. Päättikö aloittaja Kiveen koko rytmityksensä? Kukapa tietänee?
Aloitus on hyvä. Siitä ei pääse mihinkään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?994444- 272365
- 2002169
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1082164PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4001870- 1691483
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001269Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321065Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72976Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?79850