Kuvittelin kerran näkeväni sut puistonpenkillä lähellä yhtä terveysasemaa. Siitä on jo viikkoja. Mä tiedän että mä vaan kuvittelin etkä se ollut sä, mutta sitten mietin kuitenkin että olitko sittenkin. Me katsottiin kyllä toisiamme. Koska mietin oletko. Yksi nainen tuli juttelemaan mun kanssa kun seisoin siinä lähellä. Ethän se ollut sinä? Jos olit niin haluan vaan pahoitella etten tunnistanut.
En ole muistanut kertoa
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyllä mä toukokuussa istuin puitonpenkillä. Terveysasema kivenheiton päässä. Ehken minäkään tunnistanut...
Se oli juhannuksen jälkeen, ehkä heinäkuussa jopa. Ei toukokuussa.
No ei ollut minulle tämä aoitus...
Tai sitten oli sulle, mutta et ollut siinä penkillä. Tuossa lukee, että kuvittelin sen olevan hän.
No mä en oo ollu koko kesän aikana yhdenkään terveysaseman lähellä istumassa.
Puistonpenkillä kyllä olen ollut tämän kuukauden aikana useampaan kertaan mut niistä ei tainnu ykskää olla lähellä terveysasemaa.
Mä aloinkin ajatella, että jos olisi hän ollut niin kyllähän mä olisin tunnistanut. Se oli joku muu vähän samannäköinen vaan.
No mulle on joku joskus sanonu että tässä samassa kaupungissa on minun kaksoisolento.
Se on kuulemma vähän päinvastainen luonteeltaan.
Jee, sinne ehtinyt vieläkään, jos viereisessä lampareessa sitten lillun seuraavan kerran.
Rannalla olit meidän kanssa samaan aikaan??????
Älä nyt ainakaan huku sinne.