MTV3 Meteorologi Petri Takala

XXXXL Takki

Onko sääankkuri Petri Takalalla tosiaan niin leveät hartiat kuin hänen takkinsa on??
Ei uskoisi että purjelautailijalla olisi tuollaiset ladonovet kuin telkkarissa näkyy.Joko Petrillä on aikamoiset appelsiinit kainaloissa tai sitten hänellä on törkeen isot toppaukset,jotka tuntuvat kasvavan kerta kerralta.Tosin nykyään Petri ei enään ns. törmäile tv-kameraan nin kuin aikaisemmin.
Muuten kyllä ihan yes sääankkuri:)

7

4253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heini

      Mitä tarkoitat törmäilyllä? Onx se joskus kaatunu kameraan? Hitto, kun en oo nähny =(

      • kheet

        Hehheh, sehän aina lähtee lopus kävelee kameraa kohti...yrittää varmaan jotain omaa häivytysefektiä luoda siinä... :)


      • nurpa
        kheet kirjoitti:

        Hehheh, sehän aina lähtee lopus kävelee kameraa kohti...yrittää varmaan jotain omaa häivytysefektiä luoda siinä... :)

        Sääli ettei törmäile. Luultavasti Takalaa on käsketty lopettamaan se, sillä aiemminhan se teki niin aivan aina. Kovin harmi, mun mielestäni se "törmäily" oli juurikin parasta koko hommassa!


      • Hujula
        nurpa kirjoitti:

        Sääli ettei törmäile. Luultavasti Takalaa on käsketty lopettamaan se, sillä aiemminhan se teki niin aivan aina. Kovin harmi, mun mielestäni se "törmäily" oli juurikin parasta koko hommassa!

        nykyisin ovat maikkarilla lyhentäneet ketjua, niin ei pääse lähestyyn kameraa


    • ponnaripää

      Onko tämä se sama herra, jolla on joko liian pitkät takinhihat tai sitten lyhyet käsivarret?

      Jotenkin hellyttävä ilmestys...

    • Töölö Gum

      Taisi ollakkin teräsmies! Hyvä Petri.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2178
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2132
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      87
      1283
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1110
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      59
      1071
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      920
    Aihe