MERSUN saamisen pakkomielle muutaman vuoden raittiuden jälkeen?

Anonyymi

Nuoremman polven AA-laisissa tätä ei niinkään enää näy, mutta 90-luvulla vielä oli melkein jokaisen raitistuneen alkoholistin pakko saada itselleen MERSU! Monet ovat pysyneet MERSU-miehinä myös ensimmäisen MERSU:nsa jälkeenkin, jossain paikoissa lähellä olevan AA-ryhmän huomaa parkkipaikoilla olevan poikkeuksellisen suuren MERSU:jen määrän perusteella, en ole MERSU-mies itse mutta joskus olen etsinyt palaveripaikkaa ja tiennyt olevani lähellä koska paikalla on niin paljon MERSU:ja..

1

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan Mersu maineeltaan yksi parhaista autoista. Se on helppo valinta, ja harva kehtaa vänkyttää että se olisi ollut huono valinta.

      Itse en sellaiseen päätynyt, mutta mieluusti sellaisesta ulos astuisin yleisön edessä. Vaikka yleensä vältän turhaa huomiota.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      270
      1646
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      41
      1519
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      150
      1239
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1037
    5. 137
      1025
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      971
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      943
    8. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      445
      909
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      872
    10. Kesä ja nuorison mopoilu

      Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta
      Suomussalmi
      149
      843
    Aihe