MIllä pitää kiinnostusta yllä?

Anonyymi

Täältä voi lukea tuttuja juttuja siitä kuinka skorpparinainen ensin ihastuu ja sitten vetäytyy. Täällä kävi juuri näin! Nyt en saa hänestä enää mitään irti. Vastailee kyllä melko pian viesteihini ja on ystävällinen, ja suostuu tapaamaankin välillä, vaikka voisi olla vastailemattakin mutta yhteydenottoja ei sieltä suunnalta koskaan tule. Odottaako skorppari että vastapuoli pitää suhdetta yllä? Millä keinoin voin sitä pitää kun en tiedä yhtään kiinnostaako toista enää? Vai pitääkö luovuttaa?

5

1192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luulevat itsestään liikoja, itsekkäitä ja omahyväisiä. Ei kannata nähdä vaivaa, lisäksi pettävät sinua heti kun pystyvät. Ei kiitos.

      • Höpön löpö, skorppari naiset eivät ole kovia pettämään toisin kun kalat, leijona, oinas tai jousimies: p jos astrologiselta kantilta katsellaan.


      • Anonyymi

        Hatusta vedetty nenäkkäitä väitteitä. Ensinnäkin skorpioni on uskollisimpia horoskooppimerkkejä ellei kaikkein uskollisin. Skorpioni ei koskaan ihastu suinpäin vaan antaa tietää ihastumisestaan pikkuhiljaa ettei tulisi pettymyksiä. Mutta kun lopulta hän antaa ilmi ihastumisensa, hän kyllä näyttää sen ja piirittää sinut täydellisesti. Jos hän vetäytyy kokonaan, hän on menettänyt mielenkiintonsa.


    • Ei tässä taida merkistä olla enää kyse, naista ei vain kiinnosta mutta ei halua loukata sinua :/

    • Anonyymi

      Häntä saattaa ahdistaa yhteydenotto. Me vaaditaan paljon yksinoloa ja pohtimista. Välillä on pakko saada vetäytyä. Voit katsoa, tuleeko yhteydenottoa, jos et ole häneen yhteydessä (pitkään) aikaan. Vaihtoehtoinen tapa on vaan kysyä suoraan, sillä tavalla ainakin pitäisi tulla selkeys. T: Skorppari

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      271
      4979
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      46
      3519
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      89
      3474
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2649
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1833
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1630
    7. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      16
      1463
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      97
      1448
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1045
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      144
      1035
    Aihe