Onko tämä todellista, että teillä täällä Kuusamossa on näin huonot nettiyhteydet.? Miten näillä kukaan voi etätöitä tehdä?
Hidas netti?
8
382
Vastaukset
- Anonyymi
Onko tää totta? Onko hitaat netit?
- Anonyymi
Kyllä se on totta. On alueita , jossa netti ei toimi juurikaan.
- Anonyymi
Kesäkuussa huomasin eron ja nyt on kaikki operaattorit testattu. Elisa toimii parhaiten keskustanalueella = tasaiset lukemat kellonajan ympäri.
- Anonyymi
Heiii, älä sie etelän poika huijo... mene hyvä mies töihin, työt tehräään paikanpäällä hyvä mies
- Anonyymi
Eihän täällä ees ole kunnon radio kanavia. Täällä ei kansalaisiin tuhlata rahoja. Vaan omiin tarpeisiin tehdään sopimuksia. Huijaavat valtiolta joka vuosi taskuihin rahat. Eikä kellekkään voi tehdä valitusta.
- Anonyymi
Netti ei toimi, eikä telkkaristakaan näy kunnolla. Kuka näitä verkkoja oikein rakentaa ja hoitaa..? Eikö ammattitaito riitä rakentamaan ja ylläpitämään toimivia yhteyksiä. Valokuidun vetokin tuntuu ihan sähläämiseltä. Ei täällä etätöitä tehdä ilman lisä antenneja, jos sittenkään... 3G verkon sammumisen jälkeen loppui etätyöt syrjäseuduilla
- Anonyymi
Eihä kaikilla ole edes antennia, onko ne lestoja
- Anonyymi
Aivan surkean hidas 5g netti kuusamossa, onkoha rahastusta ilmassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2417467Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393891Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172178- 421447
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261447- 331362
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3411190Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411002Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23938Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7907