Voiko minulla olla diabetes

Anonyymi

En tiedä lukeeko kukaan enää tälläsii
Mietin vaa et pitäiskö mun olla huolissaan. Mulla on ollu jo pari päivää kauhee jano ja tänään alko pissattaaki iha hirveesti oon käyny melkeen 10 kertaa tänään jo vessassa n. Tunnin välein voiko tämä johtua diabeteksestä. Oon lukenu Googlesta että hirvee jano ja vessahätä voi johtua diabeteksestä. Oon ollu myös tosi väsyny mut siihe voi olla muitaki syitä. Mut pitäiskö mun käydä jossain verensokeri testissä tai jotain????

2

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Käy mittauttamassa verensokeri, sillä se selviää. Saattaa johtua muustakin, mutta kova jano, pissatus ja laihtuminen samoin kuin väsynyt vetämätön olo voivat olla korkean verensokerin aiheuttamia.

    • Anonyymi

      Jos sairastut niin menetkö lääkäriin vai kaatikselle???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      271
      3376
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      103
      1683
    3. Vältelläänkö me molemmat toisiamme??

      😘
      Ikävä
      68
      1239
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1077
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      57
      1033
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      50
      986
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      961
    8. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      199
      871
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      817
    10. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      782
    Aihe