Kuka kuoli ja oliko mahdollisesti päihteillä osuutta asiaan? https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006588917.html
Vastaukset 14
- Anonyymi
Ei tietenkään missään nimessä, eihän ?? :-D
- Anonyymi
En tiedä ja asia ei meille osattomille edes kuulu.
Lomalaisena käyn säännöllisesti Kangasniemellä ja ajelen myös kyseistä Toivakantietä. Tänä kesänä olen kolmesti nähnyt sinisen 3-sarjan bemarin ajavan vastaan aivan järjetöntä vauhtia. Siis auto tulee vastaan sivuluisussa - asfaltilla.
Olen maisemissa nytkin ja ajoin hetki sitten kyseistä tietä. Sininen bemari oli rutistunut puun ympärille.- Anonyymi
Asia kuuluu meille kaikille. Siksi rikollisuudesta raportoidaan, tiedotetaan ja poliisi tutkii verorahoilla rikollisten touhuja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asia kuuluu meille kaikille. Siksi rikollisuudesta raportoidaan, tiedotetaan ja poliisi tutkii verorahoilla rikollisten touhuja.
Antaa omaisten surra kanssa, asia ei liikuta millään tavalla ketään ulkopuolista muuten kuin juoruilumielessä. Mitä hyötyä kuolleen tuomitsemisesta on, elämä jatkuu ja yhteiskunta pyörii ihan kuten ennenkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Antaa omaisten surra kanssa, asia ei liikuta millään tavalla ketään ulkopuolista muuten kuin juoruilumielessä. Mitä hyötyä kuolleen tuomitsemisesta on, elämä jatkuu ja yhteiskunta pyörii ihan kuten ennenkin.
Kumma kun asiasta pitää vaijeta täysin, edes kylän fb-ryhmässä ei saa sanallakaan mainita. Heti poistuu aloitus tai joku tulee moittimaan. Toki olemme ihmisluonteen mukaan uteliaita ja kiinnostuneita dramatiikasta. Asiallinen ja opastava keskustelu tapahtumasta paikallaan.
Kuljettaja menehtyi ja kyydissä ollut on sairaalassa, todella ikävä tilanne monelle. Asia on erityisen raskas omaisille ja läheisille.
Kuljettaja oli paikkakunnalla tunnettu hurjasta ajovauhdistaan, ja näin aiheutti vaaraa. Hän ei välittänyt muiden, saati itsensä, liikenneturvallisuudesta. Ajoi aivan liian kovaa ja nyt se on sitten karmeimmalla tavalla loppu.
Asiasta pitää voida keskustella, ehkä joku toinen hurjastelija lopettaa, kun ymmärtää miten voi oikeasti käydä. Tämä oli huono esimerkki liikennekäyttäytymisestä.
Osanottoni läheisille <3. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asia kuuluu meille kaikille. Siksi rikollisuudesta raportoidaan, tiedotetaan ja poliisi tutkii verorahoilla rikollisten touhuja.
Nythän ei ole kysymyksessä rikoksesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nythän ei ole kysymyksessä rikoksesta.
Eiköhän poliisi tutki sitä rikosepäilynä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän poliisi tutki sitä rikosepäilynä.
Näin on.
"Poliisi on kirjannut tapahtuneesta rikosilmoituksen törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja tutkii tapausta." - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nythän ei ole kysymyksessä rikoksesta.
Mistäpä sen tiedät?
Usein näistä kaahareista yms aletaan rakentamaan sankaria kun noutaja on tullut.
- Anonyymi
Tässäkin tapauksessa on kyseessä tahallinen teko, oliko käytös peritty vanhemmilta ja asenne opittu kotoa?
- Anonyymi
Kuolleen miehen vanhemmat ovat päihteettömiä kunnon kansalaisia, turha syytellä sukulaisia kun päihteet vie miestä!
- Anonyymi
Teollisuustiellä on samanlainen meno. Lähes jokainen auto ajaa ylinopeutta ja jotkut niin kovaa kuin auton saa kulkemaan. Odotan milloin seuraava ulosajo tapahtuu tuossa.
- Anonyymi
Osanotto omaisille.
- Anonyymi
Poliisi tietää ja omaisille on ilmoitettu. Poliisi on tiedottanut tarpeelliset tiedot. Case Closed....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.961590Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu471063- 15916
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.40848Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.82768kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl17747- 93746
- 46738
- 16725
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj27707- 63695
- 68692
- 47674
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan97661Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa56595- 47594
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47586Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131575Oliko virhe palkata näykkelis johtoon?
Kunnan asiat sekaisin eikä mikään homma toimi. Ilmeisesti samaa sekoilua muillekin suunnille. Johtaja asuu itse muualla150546Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31545