Kesän ensimmäiset grillijuhlat sitten takana ja roskastus se näyttää jatkuvan viime kesän malliin. Vaimoni kanssa oltiin aamulenkillä ja aivan järkyttävä määrä grillijätettä heitetty Luomaojan kohdalle. Siivottiin vaimon kanssa roskat pois. Tälläinen toiminta ei voi jatkua ja tiedotetta lähtee tänään jo juhlien järjestäjälle.
Nyynäisten grillijuhlat
8
167
Vastaukset
- Anonyymi
Yhteyttä vaan juhlien järjestäjään sillä roskastamiseen on saatava piste heti alkuunsa. Jos ei mene perille niin sitten tälläiset juhlat on kiellettävä.
- Anonyymi
Ovatko nämä grillijuhlat yksityisiä juttuja?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ovatko nämä grillijuhlat yksityisiä juttuja?
Kyllä ovat yksityisiä. Firmat järjestävät niitä ja tervetulleita ovat kyseisen firman työntekijät ja eläkkeellä jo olevat. Lauantaisten juhlien järjestäjä oli Turun seudun avustava nuorisotyö.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä ovat yksityisiä. Firmat järjestävät niitä ja tervetulleita ovat kyseisen firman työntekijät ja eläkkeellä jo olevat. Lauantaisten juhlien järjestäjä oli Turun seudun avustava nuorisotyö.
Taitaa päästä myös juhliin ulkopuolisia roskastajia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa päästä myös juhliin ulkopuolisia roskastajia?
Mitään vahtia siellä ei toistaiseksi ole ollut joten periaatteessa kuka tahansa sinne on voinut osallistua. On kuitenkin vaadittu hieman tarkempaa valvontaa ja katsotaan miten se jatkossa tulee toimimaan
- Anonyymi
Kyllä se vaan niin on että alkoholi ei sovi kaikille. Eilen oli jotkut Roman-juhlat ja meno näyttikin pitkään ihan asialliselta, mutta klo 23 jälkeen alkoi tapahtua kun ambulanssi ja poliisi oli jouduttu kutsumaan paikalle. Lähdettiin vaimon kanssa katselemaan tilannetta läheltä niin sekä ambulanssin että poliisin matkassa lähti muutamia juhlioita. Ilmeisesti kysymys oli jonkinlaisesta tappelusta.
- Anonyymi
Hamekansan juhlat näyttivän olevan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hamekansan juhlat näyttivän olevan.
Kyseessä olivat sateenkaarikansan pippalot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743477Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1271848Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2921591- 761459
- 771426
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001140Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531136- 631011
- 22987
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois61950