Minulla on ollut 10 Toyotaa

20 vuoden aikana ja olen ajanut niillä 300 000 kilometriä ja hyvin ovat toimineet ja uudempi on ollut aina parempi kuin vanha, niin että on turhaa haukkua ja pilkata Toyotaa..
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kyllähän Tojo hyvin palvelee, kun ostaa uutena, pitää yksilöä kaksi vuotta ja laittaa vaihtoon kun mittariin tulee 15000 km. 🤣

Äänestä
  • Jep. juuri näinhän aloittajan tapauksessa on. Autoiluun ei sisälly paljon muuta kuin maanantaina maidon ja makkaranhaku kyläkaupasta ja lauantaina lottokupongin vienti kioskille.

    Äänestä

Varmaan et tajuu autoista yhtään mitään koska tohjo ei oo ensinnäkään NS Auto

Äänestä

Onko todella ollut aina uusi parempi kuin edellinen. Itse olen myös ostanut uusia autoja. Ennen on niin ollutkin että on ollut parempi, mutta nyt ostamassa ei ole. Tilasin vain "täysin samanlaisen" ja lähdin sitä hakemaan. Merkki ei ole Toyota. En halua kertoa merkkiä kun aion reklamoida myyjälle.
Ikäviä huomioita:
- Säilytystila oli pienentynyt, sieltä oli myös poistunut lokerot lasinpesunestettä ja työkaluja varten.
- Penkkien kangas oli halvemman näköistä,
- Myös etukonsoli oli ruma, en vielä tiedä ovatko kaikki toiminnot yhtä hyviä kuin edellisessä, ajanut vasta 20 km,
- Cd-soitin puuttui
- Auton virtaviivainen muoto oli muuttunut "laatikkomaisemmaksi".
Harmittaa ihan valtavasti. Kaikenlaisia turhanaikasia ominaisuuksia lisätään, mutta tarpeellisia varusteita halvennetaan ja huononnetaan.

Äänestä

Ajattele, ennen autoissa oli stereoradio ja kasettisoitin. Bensikseltä sai halpoja kasetteja joita voi kuunnella ajaessaan.

Äänestä
  • Meillä on v. 1989 lähtien ollut uusi auto. Nyt 12 :sta menossa joilla on ajettu yht. reilut 750.000 km. Suunnittelen ensi vuonna vaihtoa, joko Tiguaniin joka on nyt, tai mersun Gla, tai Volvo XC 40, nelivetoja, tai sitten pidän nykyistä vielä vuoden lisää.

    Äänestä

Mieli sairauden ensi vaiheet alkaa käynnistyy jo 1 den TOHJON JÄLKEEN
Sen jälkeen on TAUTI PÄÄSSYT ISKEE SYÖPÄÄ

Äänestä

Vieä kun uusien autojen ostajat ymmärtäisi vaatia autoihinsa pimeänäkökameran. Tiedän ettei sitä oo lisävarustelistalla, mutta jos asiakkaat alkaisi vaatia ko varustetta, luulisin että autotehtaat vastaisi kysyntään.

Äänestä

No höh, aika ankeeta. Mullapa on ollut kaikki autot eri merkkisiä. Kuudes vasta menossa 30 vuoden autoilu-uran aikana. Pitänee vähän nopeuttaa vaihtotahtia, kun on vielä monta merkkiä kokeilematta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

20 vuoden aikana ja olen ajanut niillä 300 000 kilometriä ja hyvin ovat toimineet ja uudempi on ollut aina parempi kuin vanha, niin että on turhaa haukkua ja pilkata Toyotaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu