Oi suomen kansa ja suomen kansan järki. Suomalaiset saapuvat eri puolilta eurooppaa suomeen näin korona aikana. Oikein lehtien palstoilla ihmetellään miksei satamissa ja lentokentillä kukaan tule heitä kädestä pitäen neuvomaan, miten kuuluu menetellä. Onhan sitä toitotettu jo monta kuukautta, että heti omaehtoiseen karanteeniin 2 viikoksi. Tai sitten, kuten eilen, oltiin valmiit testaamaan kaikki, niin EI, puolet porukasta ei suostu. Kyllä käy suomen viranomaisia ja päättäjiä sääliksi johtaa tällaisia idiootteja. J.K paasikivi sanoi ´´Tätä kansaa on vaikea johtaa, kun he ovat niin helvetin tyhmiä´´oikeassa oli. Myönnän toki itsekin olevani idiootti, mutta kyllä sentään annetut ohjeet olen sisäistänyt.
Aatteleppa ihan ite
Anonyymi
2
182
Vastaukset
- Anonyymi
Et ole idiootti. Ne, jotka lähtevät Suomesta lomille koronamaihin nyt,
ovat. Ne, jotka eivät suostu koronatesteihin ovat.
Ne pitäis laittaa saman tien samaan koneeseen takaisin sinne mistä ovat tulleet.
Koronavirus on tappava, vaikkei se kaikkia tapa. - Anonyymi
Ihminen on se joka ei välitä. Omaa napaa katsotaan ja toivottavasti tartunnat lisääntyy tuhansilla niin tulee rajoituksia, koulut ja kaikki suljetaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18511127Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210582Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356020Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814830Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313316- 1723305
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402133Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991693Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61540Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161464