En tiiä kuulkaas...

Anonyymi

Mulla taitaa viirata päässää.! ei tunnu siltä, että tulevaisuutta olisi mulla ollenkaan. Viillään itteeni nytkin pullon sirpaleilla ja haluan näännyttää itteni laihaks luikuks. välil kääyn ulkona seikkailemassa milloin missäkin hetken mieleijohteesta. kaiken lisäks taidan olla homo tai enemmän poikiin suuntautunut bi, siitäkään en oo varma. enkä tiiä miten saisin frendei tai poikaystävää . vähän perseestä. välillä tulee ihan helkutin euforinen olo yhtäkkiä ja välillä semmonen ahistus ettei tiedä miten päin ois. juuh enkä tiedä miks kirjotin tästä tänne mut ihasama.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ekaksi poista kaikki terävät jutut yms millä voit vahingoittaa ittees roskiin tai lukkojen taa sitten jos vaikka menisit jonnekin tukiryhmään? Tai seurakunnan kerhoon tms? Nuokku?
      Missä asustelet?

      • Anonyymi

        Lahden seudulla asun. Juu mulla on kontakti nuorisotyöntekijän ja psykiatrian kanssa. Viiltely lievittää pahaa oloa, sen takia teen sitä. Ei mulla mitään konkreettisia itsemurha-ajatuksia ole. välillä vaan tulee ihme ahdistuskohtauksia, niin kuin eilen kun kirjoitin ton viestin.


    • Anonyymi

      Olet ainutlaatuinen ihminen ja Sinulla on tulevaisuus ja toivo.
      Jumalalla on Sinulle tehtävä ja tarkoitus elämällesi. Rukoile Jumalalta johdatusta elämääsi. Jeesus on tullut että meillä olisi elämä ja yltäkylläisyys.

      • Anonyymi

        sanoin olevani homo tai bi ja että poikaystävää kaipailen. eikös se ole syntiä? Ei taida Jumala tai Jeesus auttaa mua nyt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      192
      6566
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      100
      5471
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      124
      3441
    4. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      258
      3376
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      86
      2418
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2135
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1816
    8. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      47
      1754
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      50
      1732
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1386
    Aihe