Olivat nämä sankarit kiduttaneet kissaa, olivat käsitelleet narun bensalla, kietoneet kissan ympärille ja sytyttäneet palamaan. Tiedoksi heille.. murha ei vanhene koskaan. Te joudutte vielä vastuuseen tuosta teosta, tavalla tai toisella.
Jumalaiset pojat tappoivat meidän kissan.
16
1018
Vastaukset
- Anonyymi
Siis juvalaiset pojat..
- Anonyymi
Mun kaveri lähettää terveisiä näille sankareille. Kylläpä kelit viilenee...
- Anonyymi
Yritä unohtaa menneet, kun sulla on nyt kaikki hyvin.
- Anonyymi
Poliisiasia.....mielisairaan tekosia......
- Anonyymi
Oliko se kissa?
- Anonyymi
Joo, semmonen vähän norsua isompi karvanen ötökkä. Olen varmaan törmännyt sellaseen katkolla olessasi.
- Anonyymi
Kiitos vastauksista. Tässä taas nähtiin juvalaisten karvanoppa-elvisten ÄO. Vielä yksi kysymys teille: Miksi juvalaiset ääliöt puhuu niin paljon p"skaa ? Vastaus: pakkohan niitten on puhua, jos eivät osaa kirjottaa.
- Anonyymi
Entisenä juvalaisena 90-luvun rappionuorena voi sanoa, että vittu tätä nykysakkia. Päässä liikkuu vähemmän kuin oman x/y-sukupolven porukalla. Olisi kiva päästä juttelemaan tällaisten tyyppien kanssa lähietäisyydeltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entisenä juvalaisena 90-luvun rappionuorena voi sanoa, että vittu tätä nykysakkia. Päässä liikkuu vähemmän kuin oman x/y-sukupolven porukalla. Olisi kiva päästä juttelemaan tällaisten tyyppien kanssa lähietäisyydeltä.
Miksi ihmeessä, selkääsi saisit kuitenkin.
- Anonyymi
Juu,uskokaa karmaan,tiedän monta tollaista paska juttua että kalahtaa omaan nilkkaan tuollainen sairas juttu, eräs koiran rääkkääjä vaikka,Äänekoski
- Anonyymi
Ihan sairas koko paikkakunta. Äkkiä ohi vaan !
- Anonyymi
Toivottavasti joku tekis samalla lailla noille jotka olivat kissalle tehneet noin hävyttömästi ja kivuluaasti!!Sairas teko!
- Anonyymi
Täysin samaa mieltä!
- Anonyymi
Kuka sulle selvitti, mistä kissan vammat olivat peräisin ? Kuka heti syytti 'jotain kylän poikia ? Kuka heti keräsi itselleen säälipisteitä kertomalla teidän kissan vammoista ? Kissan henki olisi säästynyt, mutta siltä olisi jouduttu amputoimaan toinen etutassu. Olit silloin ite seitsenvuotias, ekaluokkalainen. Sinun äitisi oli "viisaampi" ja määräsi kissan lopetettavaksi. Tajuatko vihdoin ?
- Anonyymi
Muinoin varastivat pari urhoa kanan , ja tekivät paistin munivasta Leghornista.
- Anonyymi
Tekijät karkoitettava kotimaahansa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen242655Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään402312Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621298Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2991221- 41976
- 42957
- 75862
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh73843Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin175793Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup93772