Seppolan koulun purku-urakan voittanut urakoitsija tekee urakan jämsän seutu- lehden mukaan halvalla. Onkohan päättävissä elimissä tutkittu tarkkaan, millainen yritys on kyseessä ja ketkä ovat sen omistajia ja millainen organisaatiorakenne on takana.
Itse jos olisin päättäjä niin en kyllä ihan heti lähtisi halvimman(ja reilusti) kanssa tekemään urakkasopimuksia. Niillä kun tuppaa urakat venymään ja kustannukset samalla.
Itse jos olisin päättäjä niin en kyllä ihan heti lähtisi halvimman(ja reilusti) kanssa tekemään urakkasopimuksia. Niillä kun tuppaa urakat venymään ja kustannukset samalla.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Niin on. Käy kun keskuskadun kanssa kun annetaan kaikille osaamattomille. Aina ne urakat paikataan tuntitöillä. Eipähän menny tämä urakka viroon ja kirkiisian.
Kai se kahteen kertaan puretaan..
Nyt kun jää jouto rahaa, niin eikö vois jonkun tien pätkät kuohia auki ja pitää alkuun jouluun asti suljettuna. Vaikka paloasema ympyrä. Lähtekääs nyt kertut pyöräilee sieltä kopistanne, jos vaikka tulis ulkosalla mieleen jotain viisasta taas.
Äläs nyt mollaa Jämsän liikennesuunnittelijaa. On hän joskus istunut auton kyydissä......
Joo kunnon hyppyrin joka ympyrään.🤗👍
Se on Ruotsalainen yritys, 1997 perustettu ja Suomen toimisto perustettu viime vuonna Espooseen.Se on surku kun pitää kaikki kilpailuttaa,mutta voishan joku vuotaa näitä tarjouksia paikallisille yrittäjille niin kun muualla tehdään.
Keneltä se olis tullu purettua tän kylän ukoilta. Holiseva ukko olis kaatannu kyttäasemankin, ja myllymäen porukka tekis 2vuotta.
Urakan olisi voinut antaa avitukselle,olisi työttömille puuhaa pitkäksi aikaa.ja työttömyys laskisi.
Ei oikein ole yrityksiä joilla resusseja ryhtyä oikeisiin töihin, ovat tottuneet veltoilleen syömään veronmaksajain pöydissä jos jokin sortin tukiaisia ja ny viimeks corona tukia.
Nyt lomallaan korona euroilla.
On se Heleppo.
No sitten matka ison talon navetan ylisille yksiöön josta matka suuntautuu historialliseen kohteeseen, tapulille.
Kannatetaan.
Älkää lässyttäkö perseaukiset kelarahojen nostajat,nytkin on n,80 miljoonaa nostamatta valtion koronatukia ja Keski-Suomessakin useita miljoonia,kerro kun tiedät kateellinen ja veltto ,mitkä yritykset esim,Jämsässä ovat anoneet ja saaneet korona tukia ja sitten matkustelleet.jos se on noin helppoa,miksi et rupea yrittäjäksi.