Koulut alkavat ja seksuaalijärjestöt käyttävät koulua propagandan levittämiseen.
Kannattaa esim. koulun yhteystieto lomakkeella jossa kuvauslupia ym. ilmoittaa ettei hyväksy Seta pohjaisen aatteellisen ja ideologisen materiaalin käyttöä opetuksessa.
Tässä uusin tapaus aiheesta:
"Jälleen on paljastunut koulumaailmasta yksi syy vanhemmille seurata koulujen kuulumisia ja kommentoida. Kouluille on toimitettu pyytämättömänä kylkiäisenä epäasiallista sekä ideologisesti värittynyttä materiaalia äidinkielen kirjatoimituksen mukana."
https://aitoavioliitto.fi/artikkelit/kirjoja-aidinkielen-opetukseen/
"Kokkolalainen koulu yritti pakottaa oppilaita katsomaan homoerotiikkaa
Jos oppilas lintsaa elokuvan katsomisesta, katsotaan se luvattomaksi poissaoloksi. Sen lisäksi oppilasta uhkaa 10 euron "sakko""
https://beta.oikeamedia.com/o1-96406
Koulujen alkaminen
4
140
Vastaukset
- Anonyymi
Piru ei kaihda mitään julistustyössään. 👹
- Anonyymi
Jumala varjelkoon meidän lapsia ja lastenlapsia taas tämänkin kouluvuoden!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jumala varjelkoon meidän lapsia ja lastenlapsia taas tämänkin kouluvuoden!
Eikös muita?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös muita?
Etkö tiedä mitä sana "meidän" tarkoittaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1662747
- 2011997
- 711746
- 921648
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.451514Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91471- 791151
- 811060
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes193976