Vaihdevuodet ovat tuhonneet elämäni. Jos nukun yöllä, tunnen ihoni ja petini olevan usein litimärkä. Pahin on yön aikana tuleva pään puristus, pää on aamulla aivan kuin pirstaleina. Minulla on lievä uniapnea ja cpaplaite mutta mikään ei auta yöllä saapuvaan pääkipuun
Karmeat oireet
3
138
Vastaukset
- Anonyymi
Varaa kiireesti lääkäri terveyskeskuksesta tai jos lompsa kestää, niin vaihdevuosiin perehtynyt gynekologi ja pyydä apua Sinulle sopivimman avun saamiseksi. Tsemppiä Sinulle!
- Anonyymi
Joo kyllä se on yhtä h.ta. tuntuu kuin yöllä kun olisit kuumalla paistinpannulla.ja sitten päänaukominen ja temppuilu Kitisen kuin lellitty pentu mikään ei ole hyvä.estrogeeniä söin auttoi jonkin aikaa tulin kipeäksi kamala hikoilu vuodot
Säryt vatsassa jätin ne pois.kyllä naiset joutuu kestämään kaikkea mitä vanhemmaksi tulet. - Anonyymi
Herään yöllä pään kivistykseen, ja jopa polvet kipuilee. Hermonipistyksiä k äsivarsissa. Syytän vaihdevuosia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218676Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307927Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-105518Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825159Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294989Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373487- 1253204
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353096Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853089Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252690