Mulla on Samsung Galaxy A6 jossa on paaaljon akkuvikoja. Menee huoltoon mutta isi sano että ne ei välttämättä saa vikoja pois.
Haluisin siis iPhonen mutta en edes uskalla kysyä sitä isiltä tai äidiltä koska pelkään heidän heti sanovan jyrkän EI:n.
Eli miten voisin mennä sanomaan siitä että haluisin iPhone 7 ja miten saisin vanhemmat suostumaan siihen??
Oon 11v tyttö.
Miten saada vanhemmat ostamaan iPhone?
8
178
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kannata hankkia: https://bbs.io-tech.fi/threads/apple-vs-android-vaeittely-vertailu-vaeaentoeketju.199406/post-7293898
Eli käyttöliittymä surkea ja suljettu. - Anonyymi
iPhone ei ole pikkulapsien puhelimän, kun kasvat niin sitten iPhone sitä ennen leikkeihin Android.
- Anonyymi
Miten niin leikkeihin? Mä en leiki. En ainakaan puhelimilla. Mä oon puhelimel vaa snäpis, instas, wapis ja muuten vaa netis. Ja YouTubes.
Eli mä en leiki puhelimilla. Jos edes innostun leluilla leikkimään niin Petsit on ainoat ja niillä joskus kuvaan videoita. Tai sitten rakentelen legoilla.
- aloittaja - Anonyymi
Hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehheheheheheheh
iphone on suljettu lelu, hankala käyttöinen jo ensi metreiltä - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehheheheheheheh
iphone on suljettu lelu, hankala käyttöinen jo ensi metreiltäNiin, ehkä sun mielestä. Ja säkö sitten aina leikit puhelimilla kun väität että iPhone on hankala LELU? Tiedoksi vaan puhelimet eivät ole leluja.
- aloittaja - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten niin leikkeihin? Mä en leiki. En ainakaan puhelimilla. Mä oon puhelimel vaa snäpis, instas, wapis ja muuten vaa netis. Ja YouTubes.
Eli mä en leiki puhelimilla. Jos edes innostun leluilla leikkimään niin Petsit on ainoat ja niillä joskus kuvaan videoita. Tai sitten rakentelen legoilla.
- aloittajaSiinä tapauksessa iPhone on hyvä valinta, Amdroidit on nimenomaan leikkimiseen.
- Anonyymi
Vapusen kommenteista jo näkee, miten kehittävää on Androidin käyttö. Niin viisaita ja asiantuntevia kommentteja ja kivoja runoja syntyy vain Androidin avoimella tehokäytöllä.
- Anonyymi
Lentokone voi olla moottoroitu tai moottoroimaton (purjelentokone tai lihasvoimalla kulkeva). Moottoroidut lentokoneet voidaan jakaa potkuri- ja suihkukoneisiin. Lentonopeusalueen mukaan voidaan lentokoneet jakaa ali-, trans-, yli- ja hypersoonisiin koneisiin. Valmistus ja viranomaishyväksyntä jakaa koneet tyyppihyväksyttyihin ja tyyppihyväksymättömiin (koe- ja harrasteluokka, experimental). Lentokone voi olla siviilikone tai sotilaskone. Koneiden jako käytön – siviililentoliikenne, sotilasilmailu, kokeellinen lentäminen, harrastusilmailu – mukaan jakaa lentokoneet kategorisesti, tosin entisiä sotilaskoneita on harrastuskäytössä, matkustajakoneiden erikoisversioita käytetään esimerkiksi painottomuuslennoilla kokeellisessa lentämisessä jne.
Lentokoneet voidaan jaotella
siviililentokoneisiin ja
sotilaslentokoneisiin
Tämä jako on aina ollut epämääräinen, koska lukuisia lentokoneita ja -tyyppejä on käytetty sekä siviilirooleissa että sotilaallisissa rooleissa.
Käyttötarkoituksen mukaan voidaan lentokoneet jaotella ainakin seuraaviin luokkiin
avaruuslentokone
experimental-lentokone, johon luokkaan kuuluu lentokonetehtaiden kehittämien koelentokoneiden lisäksi
ultrakevyt lentokone (maksimi lentoonlähtömassa 1-paikkaisilla 300 kg ja 2-paikkaisilla 450 kg)
A-luokka (painopistettä siirtämällä tai muulla ei-aerodynaamisella tavalla ohjattavat)
B-luokka (3-akselin suhteen aerodynaamisesti ohjattavat)
hävittäjälentokone
koelentokone, ks. Experimental-lentokone
esimerkiksi Yhdysvaltain ilmavoimien X-lentokoneet
koulutuslentokone, jatkokoulutuskone, harjoitushävittäjä
liikelentokone
matkustajalentokone
matkustajalentokoneet (laajarunkokoneet, perinteiset matkustajakoneet)
syöttöliikennekoneet
meriyhteistoimintakone (1940-luvulle asti)
pommikone
purjelentokone
liitokone
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5008685Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1295968Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3425040Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli594677Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s744226Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1663993SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723828- 911788
- 1001323
- 47929