Katsahdin tässä viikon matkailupalstaoireilut ja päädyin otsikon aiheeseen, koska muu huuhaata.
Neiti metropoli aikoinaan ei valmistanut kotona ruokaa, sitten ryhtyi juntiksi valmistaen kotiruokaa ja nyt toimii ravintola-arvostelijana kaikilla perseenoillaan.
No täällä Thaimaan Chiang Maissa miten ollakaan on tänään otsikon aihe osuva, koska tuossa pian alkaa sähköportista saapumaan meidän raille niin naarasta, urosta kuin siltä väliltäkin jokseenkin lukuisa määrä paikallisia ihmisiä.
On grillit kuumana pikkuhiljaa ja sitten hieman myöhemmin pitkän pöydän rosterikouruunkin kippaan hiiliä isommasta tynnyrigrillistä.
Jokainen valitsee lautaselleen runsaasta tarjonnasta mielensä mukaisesti ja kypsentää mitä kypsentää oman mieltymyksensä mukaisesti.
Juomana ei ole thaiviskiä, mutta tarjolla varmuudella sellainen rivistö, että kukaan ei jää kuivin suin.
Sauna lämmin ja muutama lapsi jo eteerisen kauniiden äitiensä kanssa polskuttelee.
Näin päädyimme siirtämään oman äitimme äitienpäivän viikonloppuun ja mummulle mukava lahja sitten myöhemmin eteerisen kauniin saaden pojalta omavalmistekaulakorun.
Miten Te muistitte rakastanne?
KOTIPUFFE.
0
54
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh962346Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1821918- 1841497
- 248922
- 81908
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol11806- 62799
- 55702
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako213643Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349621
