Lounaskahvila

Anonyymi

No nyt on Jämijärvellä uusi hieno ruokapaikka, nimi ei kyllä aivan vastaa kaikkea mitä lupaa.
Ohi ajaessani ajattelin poiketa syömässä ja tukemassa uutta yrittäjää mutta lounaskahvila kyllä vaan mistä se maistuva nimeen tulee? Kinkkukiusaus oli ohut karrelle palanut lätty jota nyt ei voisi tarjoilla kenellekään, lisäksi luulisi että yrittäjä satsaisi nykypäivänä edes salaatteihin eikä pelkkään tomaatin ja kurkun seka melskaan.
Lisäksi mainostettiin juuri leivottuja leivonnaisia jotka kyllä olivat suoraan kaupan hyllystä haettu/tilattu.
Asiakas palveluun kannattaisi myös satsata ,koska jos mainitsen ettei ruoka ollut niin maistuvaa kuin kehuttiin niin sitten vain tuhahdetaan ja toivotetaan että toisaalla ehkä on parempaa. Ehkä siis parempi käydä siellä jossain toisaalla.

Kiitos ja anteeksi M. Heinimäki

4

2153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Missäs käyt? Neste Jäminportti FB:n mukaan myy vaan noutoruokaa tai sitten on kuollu kun ei ole maaliskuun jälkeen mitään muuta ja Jämistä ei koskaan tiedä. Parasta on ostaa potut kaupasta ja onkia omat ahvenet.

    • Anonyymi

      Äidinkieleen kannattais kirjoittajan satsata. Erityisesti yhdys sanoihin.

      • Anonyymi

        Siis:" yhdyssanoihin"


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siis:" yhdyssanoihin"

        Ei, vaan yhdy s-sanoihin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1399
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      68
      1197
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      214
      1184
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      202
      1174
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1039
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      993
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      913
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      128
      891
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      788
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      755
    Aihe