No nyt on Jämijärvellä uusi hieno ruokapaikka, nimi ei kyllä aivan vastaa kaikkea mitä lupaa.
Ohi ajaessani ajattelin poiketa syömässä ja tukemassa uutta yrittäjää mutta lounaskahvila kyllä vaan mistä se maistuva nimeen tulee? Kinkkukiusaus oli ohut karrelle palanut lätty jota nyt ei voisi tarjoilla kenellekään, lisäksi luulisi että yrittäjä satsaisi nykypäivänä edes salaatteihin eikä pelkkään tomaatin ja kurkun seka melskaan.
Lisäksi mainostettiin juuri leivottuja leivonnaisia jotka kyllä olivat suoraan kaupan hyllystä haettu/tilattu.
Asiakas palveluun kannattaisi myös satsata ,koska jos mainitsen ettei ruoka ollut niin maistuvaa kuin kehuttiin niin sitten vain tuhahdetaan ja toivotetaan että toisaalla ehkä on parempaa. Ehkä siis parempi käydä siellä jossain toisaalla.
Kiitos ja anteeksi M. Heinimäki
Lounaskahvila
Anonyymi
4
2164
Vastaukset
- Anonyymi
Missäs käyt? Neste Jäminportti FB:n mukaan myy vaan noutoruokaa tai sitten on kuollu kun ei ole maaliskuun jälkeen mitään muuta ja Jämistä ei koskaan tiedä. Parasta on ostaa potut kaupasta ja onkia omat ahvenet.
- Anonyymi
Äidinkieleen kannattais kirjoittajan satsata. Erityisesti yhdys sanoihin.
- Anonyymi
Siis:" yhdyssanoihin"
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis:" yhdyssanoihin"
Ei, vaan yhdy s-sanoihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849