Toivottavasti lähialueen asukkaat saavat edes alennuskupongit K-kauppaan niin hirveää meteliä kuului lauantaiyömä meille Oinaalaan saakka.
Ei noin voi tehdä
8
771
Vastaukset
- Anonyymi
K- kaupastako se meteli kuului?
- Anonyymi
Tiitolaan ei kuulunu mitään niinkuin yleensä joten turhaa valitusta
- Anonyymi
Konilannotkoon kuului ja hyvä niin, ei tarvinnut kotoa minnekään lähteä ja sai kuunnella hyvää musiikkia.
- Anonyymi
Sitä sanotaan nykyään musiikiksi
- Anonyymi
Tuo on pientä verrattuna jämsään ja akuliinan aiheuttamaan meluun harvase viikonloppu. Mutta kai tämä on sitä nykyaikaa, ihmisistä viis jonkun bisnes menee pienten ihmisten hyvinvoinnin edelle.
- Anonyymi
valivalivalivali! aina jaksetaan jotain valittaa ja itkee jos jotain järjestetään! ihme kun et ole se punasen tiilitalon omistaja jonka piha täynnä rojua.
- Anonyymi
En kyllä huomannut valitusta ennen sun viestiä.
- Anonyymi
Muuta maalle missä ei talot vieri vieressä ja missä ei mitään järjestetä ni saat olla rauhassa. Kaupunkien kylien keskustoissa on tapana kokoontua ja järjestää paikkakunnalle ohjelmaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748483KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4537657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763890Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633716Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183074Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552855Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442071- 1262066
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231893Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211841