Nyt voin pääni tyynyyn pistää

Anonyymi

Nyt on niin paha olla jo että päätin lopettaa kokonaan kaiken ikävöimisen ...

Käänsin ikävän ja surun vihaksi ja se alkoi syömään sisältäni niin paljon että nyt olen niin väsynyt että painan pääni tyynyyn ja putsaan sinut kokonaan ajatuksistani ❤️

Teit kaikista pahimman mahdollisen minulle joka on vuosia sitten jo rikottu ... Jätit suuren ja vakavan asian kanssa yksin vaikka olit siinä myös itse mukana 💔

Hyvästi nyt sinulle jätän ja muista että minä rakastan sinua 💔😓

4

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi sinä niin teit?
      Eihän nyt niin pidä tehdä hyvä ihminen.

    • Anonyymi

      Aloittaja on hieman sekaisin nyt. Jätät hyvästit ja samalla pyydät muistamaan miten rakastat. Selvitä pääsi ensin.

    • Anonyymi

      Kaksi osapuolta on parisuhteilussa aina. Jos syyttää toista mutta itsessään ei koe mitään vikaa niin kyseessä on älyllinen epärehellisyys ja itselleen kuorman kasaamista.

    • Mitään ei kannata koskaan kääntää vihaksi, koska se ei auta vaikka luulet että auttaa. Lopulta vihaksi kääntäminen pahentaa asioita. Ikävästä ei pidä kärsiä kipuja ja odotusta ei kannata venyttää jos voisi tehdä jotain asioiden eteen. Muihin asioihin keskittyminen voisi auttaa jos ikävästä haluaa päästä osittain eroon, mutta ikävän kanssa pitää osata elää koska se kuuluu asiaan jos jotain, tai joku, puuttuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      148
      3516
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      43
      1997
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      126
      1074
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1000
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe