Ensin pitäisi vain saada työhaluttomat pois työpaikoilta.
Kaikille, jokka oikiasti haluaa on työpaikka
6
93
Vastaukset
- Anonyymi
On on paikkoja. Palkanmaksajia ei vaan ole.
- Anonyymi
Palkanmaksuhaluisia ei ole. Mielummin rahat pröystäilyyn, kuin palkkoihin. Valtion pitäisi maksaa huonojen yrittäjien työntekijöiden liksat. Kapitalismia köyhille, sosialismia rikkaille.
- Anonyymi
Kyllä loppuu työpaikat kun vihreät tuovat 80000 työperäistä maahanmuuttajaa.
- Anonyymi
Jo rupeaa tulemaan valtiolle verotuloja tuolla joukolla. Pääset sinäkin paremmin ilmaisten palvelujen piiriin kun on sitten vara ylläpitää niitä.
- Anonyymi
Jos ne kaikki tosiaan menevät kaikki heti töihin, niin vähenee suomalaisten työpaikat. Jos taas eivät mene, niin suomalaisten työpaikat lisääntyvät. Näin se menee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos ne kaikki tosiaan menevät kaikki heti töihin, niin vähenee suomalaisten työpaikat. Jos taas eivät mene, niin suomalaisten työpaikat lisääntyvät. Näin se menee.
Viherpiipertäjien maahantuoneista työllistyy korkeintaan 3 prosenttia Tutkittua tietoa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään19217975Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903825Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu351973Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2801540Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?681522Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1651442Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151334Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141314Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1151199- 811111