Pistää miettimään mitä peliriippuvaisen päässä oikein liikkuu. Isäni voitti mukavasti kesän alussa ja nyt jo kaikki menneet sinne mistä tulikin. No nyt sitten käyttäytyy halventavasti kaupan henkilökuntaa kohtaan.Kuten eilen kun pelilaput meni sekaisin, niin tänään sitten uhkasi mennä lyömään sitä jätkää turpaan joka laput sotki. Uskomatonta käytöstä. Vihaa täynnä näyttää olevan. Itse kun siitä valituksesta kärsin eniten.
Peliriippuvaisen käytös
Anonyymi
2
173
Vastaukset
- Anonyymi
Peliriippuvaisen päässä liikkuu samoja ajatuksia, kuin heroiiniaddiktin päässä. Mistä saisi seuraavan annoksen päälimmäisenä.
Vähän suuremmat voitot ovat oikeastaan pahinta mitä peliriippuvaiselle voi tapahtua. Tämä nimittäin vahvistaa sen sokean uskon äärimilleen, että näistä voi oikeasti voittaa jotain. Peliriippuvainen tietenkin pelaa kaiken takaisin (korkojen kera). - Anonyymi
Peliaddiktin annos vaan on helpommin saatavissa sekä netissä että jokaisessa ruokakaupassakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215794- 601957
- 251389
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom2281202- 741115
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,531077Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️661049Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1431036- 501022
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle58985