Onko Uuraisten kylähullun henkilöllisyys selvillä?

Anonyymi

Uuraisten kylähullu on vainonnut kuukausia Huutokauppakeisaria ja hänen vaimoaan. Uuraisten maine on suorastaan romahtanut, kun ulkopaikkakuntalaiset (ja monet uuraislaisetkin) pitävät uuraislaisia täysin hulluina. Uuraisille ei haluta enää muuttaakaan, koska sairaassa ympäristössä on ikävä asua.

Tietääkö joku, onko kylähullun henkilöllisyys jo selvinnyt. Jos tiedätte sen, pistäkää vain nimi julkisuuteen. Tällöin täsjärkiset uuraislaiset voivat vältellä kyseistä henkilöä.

11

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onneksi pystyin lähettämään kommentin onnistuneesti "Yleistä Keski-Suomesta" -palstalle. Sieltä ei moderaattori pysty poistamaan viestiä? Toivottavasti?

      • Anonyymi

        Oijoi. Nyt lähti taas kommentti sääntöjen vastaisena. Loukkasin moderaattoria varmaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oijoi. Nyt lähti taas kommentti sääntöjen vastaisena. Loukkasin moderaattoria varmaan.

        Ei ollut sarkasmia... Tarkoitin ihan tuota...


    • Anonyymi

      Sorry.... -sanakin oli sääntöjen vastainen. Aika hauskaa. En kirjoittanut mitään muuta. Aika naurettava palsta.

    • Anonyymi

      En nyt pysty vastaamaan sinulle, aloittaja. Moderaattori jostain syystä poistaa viestit, vaikka niissä ei pitäisi olla mikään sana säännön vastainen. Anteeksi...

      • Anonyymi

        "En nyt pysty vastaamaan sinulle, aloittaja. Moderaattori jostain syystä poistaa viestit, vaikka niissä ei pitäisi olla mikään sana säännön vastainen. Anteeksi..."

        Tämäkin viesti äsken poistettiin, joten kirjoitan uudelleen.


    • Anonyymi

      Moderaattorille kysymys: Miksi aloittaja saa kirjoittaa viestinsä kysymyksineen, jollei siihen voi asiallisesti mitenkään vastata? Mitä teen väärin? Kaikki on suomi24:n ohjeen mukaista.

    • Anonyymi

      Joko tiedetään, kenestä on kysymys.

      • Anonyymi

        Ehkä joku tietää , mutta kun ilkeitäkin ihmisiä täytyy ymmärtää , etteivät he loukkaannu henkisesti , rassukat !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ehkä joku tietää , mutta kun ilkeitäkin ihmisiä täytyy ymmärtää , etteivät he loukkaannu henkisesti , rassukat !

        Jonkin päivänä poliisi kyllä lähtee liikkeelle, ja toimittaa kylähullun lukkojen taa.


    Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      278
      10149
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      221
      5838
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      170
      5346
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      82
      4979
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      15
      3276
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      5
      2642
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2519
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      15
      2367
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      379
      2155
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2154
    Aihe