Onko Uuraisten kylähullun henkilöllisyys selvillä?

Anonyymi

Uuraisten kylähullu on vainonnut kuukausia Huutokauppakeisaria ja hänen vaimoaan. Uuraisten maine on suorastaan romahtanut, kun ulkopaikkakuntalaiset (ja monet uuraislaisetkin) pitävät uuraislaisia täysin hulluina. Uuraisille ei haluta enää muuttaakaan, koska sairaassa ympäristössä on ikävä asua.

Tietääkö joku, onko kylähullun henkilöllisyys jo selvinnyt. Jos tiedätte sen, pistäkää vain nimi julkisuuteen. Tällöin täsjärkiset uuraislaiset voivat vältellä kyseistä henkilöä.

11

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onneksi pystyin lähettämään kommentin onnistuneesti "Yleistä Keski-Suomesta" -palstalle. Sieltä ei moderaattori pysty poistamaan viestiä? Toivottavasti?

      • Anonyymi

        Oijoi. Nyt lähti taas kommentti sääntöjen vastaisena. Loukkasin moderaattoria varmaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oijoi. Nyt lähti taas kommentti sääntöjen vastaisena. Loukkasin moderaattoria varmaan.

        Ei ollut sarkasmia... Tarkoitin ihan tuota...


    • Anonyymi

      Sorry.... -sanakin oli sääntöjen vastainen. Aika hauskaa. En kirjoittanut mitään muuta. Aika naurettava palsta.

    • Anonyymi

      En nyt pysty vastaamaan sinulle, aloittaja. Moderaattori jostain syystä poistaa viestit, vaikka niissä ei pitäisi olla mikään sana säännön vastainen. Anteeksi...

      • Anonyymi

        "En nyt pysty vastaamaan sinulle, aloittaja. Moderaattori jostain syystä poistaa viestit, vaikka niissä ei pitäisi olla mikään sana säännön vastainen. Anteeksi..."

        Tämäkin viesti äsken poistettiin, joten kirjoitan uudelleen.


    • Anonyymi

      Moderaattorille kysymys: Miksi aloittaja saa kirjoittaa viestinsä kysymyksineen, jollei siihen voi asiallisesti mitenkään vastata? Mitä teen väärin? Kaikki on suomi24:n ohjeen mukaista.

    • Anonyymi

      Joko tiedetään, kenestä on kysymys.

      • Anonyymi

        Ehkä joku tietää , mutta kun ilkeitäkin ihmisiä täytyy ymmärtää , etteivät he loukkaannu henkisesti , rassukat !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ehkä joku tietää , mutta kun ilkeitäkin ihmisiä täytyy ymmärtää , etteivät he loukkaannu henkisesti , rassukat !

        Jonkin päivänä poliisi kyllä lähtee liikkeelle, ja toimittaa kylähullun lukkojen taa.


    Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      363
      8103
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      159
      2402
    3. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      833
    4. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      24
      805
    5. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      792
    6. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      783
    7. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      66
      770
    8. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      756
    9. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      11
      736
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      68
      683
    Aihe