Vieläkö joku epäilee etteikö vihreät muka ole sähkökulkuneuvoteollisuuden lobbareita?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/733fd02b-c242-49bd-af06-39edd1448753
Sitten vielä yrittää paeta ihonvärin ja ylipainon varjoon; "Minä kun olen tummaihoinen ja ylipainoinen niin ajattelin että..."
Kelpaisi varmaan kaikille ylipainoisille ihonväristä riippumatta tuollainen 3200 euron sähköpyörä jonka ko. teollisuutta lobbaavat vihreät saavat ilmaiseksi kun vaan pyytävät.
Vihreiden ilmastonmuutos on pelkkää bisnestä ja huijausta jossa maksumiehenä on tavallinen kansalainen.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/733fd02b-c242-49bd-af06-39edd1448753
Sitten vielä yrittää paeta ihonvärin ja ylipainon varjoon; "Minä kun olen tummaihoinen ja ylipainoinen niin ajattelin että..."
Kelpaisi varmaan kaikille ylipainoisille ihonväristä riippumatta tuollainen 3200 euron sähköpyörä jonka ko. teollisuutta lobbaavat vihreät saavat ilmaiseksi kun vaan pyytävät.
Vihreiden ilmastonmuutos on pelkkää bisnestä ja huijausta jossa maksumiehenä on tavallinen kansalainen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kermankuorintaa vihreeseen malliin.
Pittääpä soittoo helekamalle ja sannoo jotta minoon lihava antakee mulle sähköpolokupyörä. Mitteepä luuletta, ajelenko nousviikolla uuvella patteripyörällä?
Jos olet vihreä, ylipainoinen ja tummaihoinen nainen niin takuulla ajelet.
Nytpä kepuvasta hyvän äläkän päästi!
Olisiko noista muuhunkin kuin suutaan soittamaan, kepulaisista?
Sanoivat että turha on viherhörhöministeri Mikkoskan intoilla että muka turpeenpoltto suomessa lopetettaisiin.
Kerrankin olen kepulien kanssa samaa mieltä!
Onhan se nyt kansantaloudellisesti ja muutenkin, järjetöntä jos tämän kokoinen maa jättäisi käyttämättä luonnollisia olemassaolevia ja uusiutuvia raaka-aineitaan ja energianlähteitään!
Mitä hittoa nuo vihreät oikein ajattelee?
Ilmeisesti ei mitään.
Haluavatko he tuhota suomen ja suomen talouden?!
kiitos lesta,
kohta päästään maalaisliitto-mtk:sta,
ne ei muuta ajattele kun,
miten kupata enemmän kansan kukkarosta...
Eniten sinunkin kukkarollasi porkkaa Mikkoska vihreine esikuntineen:
Kielletään metsien hakkuu ja puunjalostus. Tulee mieletön määrä työttömiä ja suomen vienti romahtaa. Tämä taas johtaa valtion verotulojen romahtamiseen ja kasvavaan sosiaaliavun tarpeeseen.
Kielletään puun ja turpeen polttaminen. Joudutaan luomaan/tuomaan kalliita korvaavia, muka ilmastoystävällisempiä energiamuotoja, jotka tietysti kansa maksaa.
Kielletään polttomoottoriautoilu. Tarkoittaa sitä että suomessa autoilee enää vain rikkaat joilla on varaa se sähköauto ostaa. Ei valtaosa suomen autoilijoista joilla on se 2000-3000 euron polttomoottoriauto, takuulla pysty hankkimaan kallista sähköautoa ostamaan, tuskin edes haluavat.
Pidetään vahinkohanhet rauhoitettuna. Verorahoista maksetaan viljelijöille miljoonakorvauksia hanhien tuhoamista sadoista. Asia hoituisi halvalla ja nopeasti pelkästään sallimalla metsästys.
Suojellaan saimaanlohta kaikin mahdollisin lapsellisin verovaroilla rahoitettavin keinoin. Tehdään keinosorakkoja muka kutupaikoilksi, siirrellään lohia ohi voimalaitospatojen, valvotaan, valaistaan, ja mitä kaikkea. Kaikkea muuta kuin sitä ainoaa asiaa mistä olisi apua. En ole kuullut vihreiden taholta yhtään hyökkäystä tai vaatimusta voimayhtiöitä kohtaan, niitä jotka lohen nousureitin ovat pilanneetkin. Niiden asiahan olisi korjata lohien tilanne. Johtuuko vihreiden hiljaisuus mahdollisesti siitä että heillä on edustus voimayhtiöiden hallituksissa ja johtokunnissa?
Vihreiden toimin työpaikat ja verotulot suomessa romahtavat ja samaan aikaan he silti haluavat syytää verorahaa näihin mielettömyyksiin. Mistä he kohta sitä verorahaa luulevat saavansa?
Tässä muutamia esimerkkejä vihreän vallan siunaukselisuudesta. Muistakaa äänestää!
"kepuvasta" on vihree myös kuten muidenkin vastat.Voihan sitä vastata muuallakin kuin saunanlauteilla.Kehotan siis kaikkia vastaamaan.Vastaaminen tarkoittaa tässä tapauksessa samaa kuin vihtominen.Vielä ennättää löylyt ottaa ennenkuin koivusta tippuu lehdet.
Enpä oikeastaan tiedä sen typerämpää ihmistä, kuin politiikkaa seuraava.
Ei Mikkosta huoleta yhtään mitä maailmalla tapahtuu. Lapset kaivoksissa töissä, muovit ja jätteet kipataan suoraan mereen, sademetsiä poltetaan valtavia määriä pelloksi, metsäpalot riehuu Siperiasta lähtien, ihmisiä kuolee saasteisiin Intiassa ym., hanhiakin tuhotaan EU-maissa eri keinoilla, kivihiilivoimaloita vaan rakennetaan ym, ym. Meille vaan kaikkia rajoituksia, vaikka on maailman puhtain ilma ja meidän toimet eivät näy missään. Turpeen käyttöä pitäisi vaan lisätä. Talouteen saattaa tulla vielä sellaiset ajat, että vihreiden jutuilla pyyhitään p..... Ulkomaanlainojen korko kun hyppää, jos menetämme uskottavuutemme. Yksi prosentti koroissa on jo toista miljardia.
Maailman ilmasto ei muutu piirunkaan vertaa kumpaankaan suuntaan tekipä suomalaiset mitä tahansa taikka jättivät tekemättä.
Suurta pimeyttä on kurjistaa omaa maata ja kansaa ei minkään takia.
Oikein väärin, kokoon käärin.
Tämän pyöräilyasian voisi hoitaa niin, että jokainen voisi tuoda käyttämänsä henkilöauton ja vaihtaa sen sähköpyörään. Eikön se jossain kolmen tonnin hujakoilla huitele se karskiarvoautoilijan auton arvo? Toimimattomasta autosta saisi vaihdossa tavallisen polkupyörän.
Mene ja tiedä jos oikein junnailisi päästäisiin näistä tyypillisistä "itä-suomalaisista pihatontuista" eli ruosteisista ylimääräisistä autonromuista samalla eroon.
On kyllä kannatettava idea.En minäkään tykkää "pihatontuista" - varsinkin kun tulevat luvatta.Suunta on tiedossa.