Murron yhteydessä kadonnut Tyra-koira löytyi – kaltoinkohdeltuna, mutta elossa!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b8b331bc-a850-4cd4-8239-6b4cad964d4d
Koiraparkahan löytyi Riihimäeltä. Jos sattuu olemaan paikallisia ja jos jollain on tietoa näistä skitsoista koiranrääkkääjistä, tai yhdestä sellaisesta.
Heti ilmoitus poliisille. Kiinnijäätyään, rangaistus ei ole valitettavasti suuri.
Mutta, kyllähän näin vaaralliset ja päästään vialla olevat pitää nopeasti esille kaivaa ja muille varoitukseksi tunnistettaviksi tehdä.
Toivon koirankiduttajalle/kiduttajille, oikein helvetillisen kauheaa loppuelämää!
Jotta muistuisi mieleen mitä on tehnyt viattomalle, puolustuskyvyttömälle eläimelle.
Onko koirankiduttajaskitso Riihimäeltä
16
723
Vastaukset
- Anonyymi
Tarttis kyllä itse kunnon kuorimishoidon se tyyppi!
- Anonyymi
Kadultako löytyi hyljättynä?Kyllä jonkun on täytynyt nähdä,keitten seurassa on ollut ulkona tuntomerkit.
- Anonyymi
Tai sitten ovat hylänneet ryöstösaaliinsa tänne. Mistä noista tietää.
- Anonyymi
Koira on jouduttu lopettamaan pahojen vammojensa takia.
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/fbb6f45d-da86-447d-8f44-d27a01f1ab52
Murtovarkaan mukana kadonnut Tyra-koira on kuollut – ”Ehdin käydä sanomassa jäähyväiset”
Järkyttävä loppu. Suloinen koira oli joutunut mielipuolien käsiin.- Anonyymi
sitä tapahtuu täällä, muillekin eläimille ja ihmisille
- Anonyymi
Toisaalla netissä tekijä
- Anonyymi
Linkkiä?
- Anonyymi
Linkkiä
- Anonyymi
Ei tainnut nimiä olla missääb? Mutta arvasin tuon perusteella kurkata murha.infoon, jossa väitettiin että tekijät Riihimäen kansallispukuisia raviharrastajia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tainnut nimiä olla missääb? Mutta arvasin tuon perusteella kurkata murha.infoon, jossa väitettiin että tekijät Riihimäen kansallispukuisia raviharrastajia.
Tekijä on Riksussa asuva Viki Bollst...öm. Fb-profiilin mukaan on töissä yrityksessä Mercedes-Benz, avoliitossa ja asuu paikkakunnalla Las Vegas. Varas löytyi poliisin tunnistettua hänet valvontakameran kuvista ja Tyra oli hänen hallussaan. Tekijä ja uhri eivät tunne toisiaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tekijä on Riksussa asuva Viki Bollst...öm. Fb-profiilin mukaan on töissä yrityksessä Mercedes-Benz, avoliitossa ja asuu paikkakunnalla Las Vegas. Varas löytyi poliisin tunnistettua hänet valvontakameran kuvista ja Tyra oli hänen hallussaan. Tekijä ja uhri eivät tunne toisiaan.
Mikähän peruste ko.romaanilla on ollut varastaa vaatimattomasta matkailuautosta tavarat ja koira ja alkaa kiduttaa viatonta eläintä? Erittäin vaikea ymmärtää.
Miksi poliisikaan ei tiedottaneet mitään kyseisen tyypin löytymisestä?
Erikoista kaikenkaikkiaan.
- Anonyymi
jep.
- Anonyymi
Rixun m....
- Anonyymi
Jos jotain tietoa. Kannattaisi sitten asiaa tutkia tarkemmin. Jos jotain hajua asiasta. Tälläinen ei saa jatkua! Ihmisyys on kaukana, sellaisesta joka tekee tälläistä eläimille.
- Anonyymi
Onko jo saanut tuomion ja jos, niin minkälaisen? Ei ole kuulunut mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv4183463On ilmiselvää, että väärä maahanmuutto on Suomea pilannut jo paljon
Väärä maahanmuutto tarkoittaa siis tulijoita Lähi-Idän ja Afrikan islamilaisista maista, eli muslimeita. He ovat kiistat1192589Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k1072572Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,12379Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll332145Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1891586Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel591495Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k341400Sukupuolen merkitys elämässäsi?
Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el2031237Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne
niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,451236