Murron yhteydessä kadonnut Tyra-koira löytyi – kaltoinkohdeltuna, mutta elossa!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b8b331bc-a850-4cd4-8239-6b4cad964d4d
Koiraparkahan löytyi Riihimäeltä. Jos sattuu olemaan paikallisia ja jos jollain on tietoa näistä skitsoista koiranrääkkääjistä, tai yhdestä sellaisesta.
Heti ilmoitus poliisille. Kiinnijäätyään, rangaistus ei ole valitettavasti suuri.
Mutta, kyllähän näin vaaralliset ja päästään vialla olevat pitää nopeasti esille kaivaa ja muille varoitukseksi tunnistettaviksi tehdä.
Toivon koirankiduttajalle/kiduttajille, oikein helvetillisen kauheaa loppuelämää!
Jotta muistuisi mieleen mitä on tehnyt viattomalle, puolustuskyvyttömälle eläimelle.
Onko koirankiduttajaskitso Riihimäeltä
16
726
Vastaukset
- Anonyymi
Tarttis kyllä itse kunnon kuorimishoidon se tyyppi!
- Anonyymi
Kadultako löytyi hyljättynä?Kyllä jonkun on täytynyt nähdä,keitten seurassa on ollut ulkona tuntomerkit.
- Anonyymi
Tai sitten ovat hylänneet ryöstösaaliinsa tänne. Mistä noista tietää.
- Anonyymi
Koira on jouduttu lopettamaan pahojen vammojensa takia.
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/fbb6f45d-da86-447d-8f44-d27a01f1ab52
Murtovarkaan mukana kadonnut Tyra-koira on kuollut – ”Ehdin käydä sanomassa jäähyväiset”
Järkyttävä loppu. Suloinen koira oli joutunut mielipuolien käsiin.- Anonyymi
sitä tapahtuu täällä, muillekin eläimille ja ihmisille
- Anonyymi
Toisaalla netissä tekijä
- Anonyymi
Linkkiä?
- Anonyymi
Linkkiä
- Anonyymi
Ei tainnut nimiä olla missääb? Mutta arvasin tuon perusteella kurkata murha.infoon, jossa väitettiin että tekijät Riihimäen kansallispukuisia raviharrastajia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tainnut nimiä olla missääb? Mutta arvasin tuon perusteella kurkata murha.infoon, jossa väitettiin että tekijät Riihimäen kansallispukuisia raviharrastajia.
Tekijä on Riksussa asuva Viki Bollst...öm. Fb-profiilin mukaan on töissä yrityksessä Mercedes-Benz, avoliitossa ja asuu paikkakunnalla Las Vegas. Varas löytyi poliisin tunnistettua hänet valvontakameran kuvista ja Tyra oli hänen hallussaan. Tekijä ja uhri eivät tunne toisiaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tekijä on Riksussa asuva Viki Bollst...öm. Fb-profiilin mukaan on töissä yrityksessä Mercedes-Benz, avoliitossa ja asuu paikkakunnalla Las Vegas. Varas löytyi poliisin tunnistettua hänet valvontakameran kuvista ja Tyra oli hänen hallussaan. Tekijä ja uhri eivät tunne toisiaan.
Mikähän peruste ko.romaanilla on ollut varastaa vaatimattomasta matkailuautosta tavarat ja koira ja alkaa kiduttaa viatonta eläintä? Erittäin vaikea ymmärtää.
Miksi poliisikaan ei tiedottaneet mitään kyseisen tyypin löytymisestä?
Erikoista kaikenkaikkiaan.
- Anonyymi
jep.
- Anonyymi
Rixun m....
- Anonyymi
Jos jotain tietoa. Kannattaisi sitten asiaa tutkia tarkemmin. Jos jotain hajua asiasta. Tälläinen ei saa jatkua! Ihmisyys on kaukana, sellaisesta joka tekee tälläistä eläimille.
- Anonyymi
Onko jo saanut tuomion ja jos, niin minkälaisen? Ei ole kuulunut mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on626755- 666598
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1445404Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504413En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204069Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53600- 373128
- 283053
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris692720Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta362223