Voiko ruoka, joka on jotenkin heikkolaatuisempi ja vähemmän hyviä ainesosia sisältävä aiheuttaa koirassa hermostollisia oireita, pelkotiloja jne...?
Heikko laatuinen ruoka& hermostunut koira?
6
97
Vastaukset
- Anonyymi
Onko koira ollut ennen normaali.Peloton,iloinen ja sosiaalinen ihmisten ja koirien kanssa toimeentuleva?
Ja muuttunut täysin ruuan huonommaksi vaihtamisen jälkeenkö?- Anonyymi
Koira ollut täysin normaali ja iloinen sekä reipas aina, ikää tosin on jo 9v. eli voi sekin vaikuttaa.
Olo muuttunut pikku hiljaa ja ajoittuu suurinpiirtein siihen kun ruoka vaihdettu.
Koira ollut joka paikassa mukana aina, kuljettu niin kaupungilla kuin metsässä! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koira ollut täysin normaali ja iloinen sekä reipas aina, ikää tosin on jo 9v. eli voi sekin vaikuttaa.
Olo muuttunut pikku hiljaa ja ajoittuu suurinpiirtein siihen kun ruoka vaihdettu.
Koira ollut joka paikassa mukana aina, kuljettu niin kaupungilla kuin metsässä!Oliskohan sillä kipuja,sairautta jotka vaikuttaa käytökseen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliskohan sillä kipuja,sairautta jotka vaikuttaa käytökseen?
Särkylääkkeitäkin kokeiltu, se unohtuikin mainita!
Lähinnä vain mietin onko mahdollista, että koira ei saa jostain ruuasta tarpeellisia ravintoaineita! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Särkylääkkeitäkin kokeiltu, se unohtuikin mainita!
Lähinnä vain mietin onko mahdollista, että koira ei saa jostain ruuasta tarpeellisia ravintoaineita!Ei ole mahdollista. Eivät ravintoainepuutokset tai muut vastaavat tuolla tavalla vaikuta.
Kyllä tuosta väkisin tulee mieleen ensimmäisenä mm. kipu tai päähän vaikuttavat sairaudet, joita voi olla aina kasvaimesta dementiaan ja epilepsiaan asti. Vaaditaan erittäin hyvää, erikoistunutta eläinlääkäriä, jotta syy selviää. Ruoan voit kuitenkin unohtaa aiheuttajana ihan totaalisesti.
- Anonyymi
Taitaa ne muutokset huomata vasta jonkun ajan päästä kun huonolaatuista ravintoa käyttää, samahan pätee ihmiseenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265636
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai974857Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404814Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3932380- 1302286
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv21997- 1091876
- 2561607
- 3821363
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601203