Voiko kanit laittaa ruumaan?

Anonyymi

Meillä on kaksi 2 kuukautista kania ja ollaan muuttamassa maailmalle kahdeksi vuodeksi, niin voiko puput olla ruumassa? Voiko ne vaikka kuolla sinne?

2

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et voi olla tosissasi? Eikö tämä ole sinusta niin tärkeä asia, että kysyt varmaa tietoa LENTOYHTIÖLTÄ, et keskustelupalstalta? Somekuningatar on varmasti ihana olla, mutta rajansa kaikella.

      Jos lentoyhtiön puoleen kääntyminen on tässä vaiheessa liikaa pyydetty, niin kerrottakoon, että pienikokoiset elukat voivat usein matkustaa ihan matkustamossa omistajien kanssa. Kohdemaasta ja elukan koosta riippuen voi joutua laittamaan myös ruumaan. Tämän olisit saanut myös googletettua, mutta ilmeisesti kaikki pitää saada valmiiksi nenän eteen vaivaa näkemättä.

    • Anonyymi

      Pienet lemmikit saa kopan kanssa olla matkustamossa jos se paino eli lemmikit koppa ei ole yli 8 kiloa yhteensä, penkille ei saa ottaa vaan sen pitää olla lattialla. Muuten menee ruumaan. Näin ainakin oli kun itse lensin kissani kanssa vuosia sitten.
      Ajat kuitenkin muuttuvat, joten pirautapas sinne lentoyhtiöön jolla aiotte lentää ja kysele heiltä että miten hommat toimii.
      Muista myös että lajista riippuen taitaa tarvita kaikenmaailman rokotukset yms kuntoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      468
      8412
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      119
      5790
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      254
      4738
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      54
      4584
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      62
      4089
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3910
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      167
      3712
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1678
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      91
      1154
    10. Mikä on viimeisin asia

      mitä olen sinulle kertonut?
      Ikävä
      42
      827
    Aihe