Voiko kanit laittaa ruumaan?

Anonyymi

Meillä on kaksi 2 kuukautista kania ja ollaan muuttamassa maailmalle kahdeksi vuodeksi, niin voiko puput olla ruumassa? Voiko ne vaikka kuolla sinne?

2

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et voi olla tosissasi? Eikö tämä ole sinusta niin tärkeä asia, että kysyt varmaa tietoa LENTOYHTIÖLTÄ, et keskustelupalstalta? Somekuningatar on varmasti ihana olla, mutta rajansa kaikella.

      Jos lentoyhtiön puoleen kääntyminen on tässä vaiheessa liikaa pyydetty, niin kerrottakoon, että pienikokoiset elukat voivat usein matkustaa ihan matkustamossa omistajien kanssa. Kohdemaasta ja elukan koosta riippuen voi joutua laittamaan myös ruumaan. Tämän olisit saanut myös googletettua, mutta ilmeisesti kaikki pitää saada valmiiksi nenän eteen vaivaa näkemättä.

    • Anonyymi

      Pienet lemmikit saa kopan kanssa olla matkustamossa jos se paino eli lemmikit koppa ei ole yli 8 kiloa yhteensä, penkille ei saa ottaa vaan sen pitää olla lattialla. Muuten menee ruumaan. Näin ainakin oli kun itse lensin kissani kanssa vuosia sitten.
      Ajat kuitenkin muuttuvat, joten pirautapas sinne lentoyhtiöön jolla aiotte lentää ja kysele heiltä että miten hommat toimii.
      Muista myös että lajista riippuen taitaa tarvita kaikenmaailman rokotukset yms kuntoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      342
      3994
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3610
    3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      5
      2332
    4. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      112
      1714
    5. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1668
    6. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1359
    7. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      102
      999
    8. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      990
    9. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      885
    10. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      86
      801
    Aihe