Onko Ylivieskassa

aivan kotoperäisiä terroristeja? Paikkoja rikotaan ja sotketaan. Varastetaan pihoista ja varastoista tavarat. Varastetaan ja rikotaan autoja. Kiinni ei saada. Pitääkö hommata vahtikoira pihaan.
496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

joku tietää aina ketkä käy sotkemassa tai hajottamassa paikkoja kaupungilla. pitäisi pieni porkkana laittaa kaupungin toimesta että siivous/korjauskulut otetaan nuorisotoiminnan budjetista. riittävästi kun ruuvia on kiristetty niin alkaa häiriköiden nimiä löytymään.

Äänestä

Ne taitaa/saattaa olla niitä nykyajan koulun käyneitä ja kasvattamia desantteja.

Äänestä

Rauhayhdistykselläkin pitäisi laittaa jöötä kullannuppuihin.

Äänestä
  • Eikö se rauhanyhdistys ole ollut kiinni jo koko kesän, kukapa siellä jöötä laittas sillon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

aivan kotoperäisiä terroristeja? Paikkoja rikotaan ja sotketaan. Varastetaan pihoista ja varastoista tavarat. Varastetaan ja rikotaan autoja. Kiinni ei saada. Pitääkö hommata vahtikoira pihaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu