Pidän itseäni fiksuna, mukavana ja kauniiksi kehuttu. Yleensä mies on eka ihastunut muhun, mutta parin tapaamiskerran jälkeen ei halua sittenkään vakavaa.
Ja olen monesti huomannut, että monet muut naiset menevät mun edelle. Tälläkin pari muuta ollut ja nyt tapailee toista. Mulle sanoo että muka ollaan eriluonteisia vähän ja ei yhteisiä juttuja, vaikka molemmat pitävät urheilusta.
Sitten vertaa noita naisia niin tiedän että ovat luonteiltaan ja arvoiltaan toisenlaisia. Yksi ei pidä edes urheilusta niin silti hänen kanssa voidaan olla. Että mikä mussa niin mättää, kun fiksusti juttelen ja muutkin ovat sanonut. Ja jos vielä kauniiksi tämäkin aluksi kehu mua niin kait mun luonteessa on sitten jotain ihmeellistä että on turn Off. Auttakaa!
Ja olen monesti huomannut, että monet muut naiset menevät mun edelle. Tälläkin pari muuta ollut ja nyt tapailee toista. Mulle sanoo että muka ollaan eriluonteisia vähän ja ei yhteisiä juttuja, vaikka molemmat pitävät urheilusta.
Sitten vertaa noita naisia niin tiedän että ovat luonteiltaan ja arvoiltaan toisenlaisia. Yksi ei pidä edes urheilusta niin silti hänen kanssa voidaan olla. Että mikä mussa niin mättää, kun fiksusti juttelen ja muutkin ovat sanonut. Ja jos vielä kauniiksi tämäkin aluksi kehu mua niin kait mun luonteessa on sitten jotain ihmeellistä että on turn Off. Auttakaa!
Vastaukset 15
Vanhimmat
Taidat olla nuori ja miehet ehkä pelkäävät jopa hyvää käytöstäsi tai jotain? Ei sussa varmaan ole enempää vikaa kuin muissakaan, ehkei sitäkään.
jatkan..
mitä ap urheilee?
Mulle käynyt päinvastoin. Muhun ihastuttu niin että kihloista miehet alkaneet haaveilla. Muutama kihlannukin
Oisitko jotenkin pelottava, ota vähän rennommin.
Minulla on ollut samanlaisia kokemuksia, läpi elämän. Alussa mies on se, joka osoittaa kiinnostusta. Muutaman kerran tavataan, ja sitten miestä ei kiinnostakaan enää. Ei kysymys mistään Tinder-panoista, vaan ihan arkielämässä tavatuista henkilöistä.
Tästä syystä en ollutkaan moneen vuoteen jaksanut tapailla ketään, ennen kuin kohtasin nykyisen. Kovasti ihastuneena tein itse miehelle aloitteen, ja siitä alkanut suhde näyttäisi olevan kestävämpää laatua, kuin aikaisemmat. Ehkä nuo suhteet ovatkin jääneet tyngiksi juuri siksi, että itse ole osoittanut kovin palavaa kiinnostusta miestä kohtaan. Miehetkin haluavat tuntea olevansa haluttuja, luulisin. Mut en tietenkään tiedä, onko tästä sinun kohdallasi kyse.
Tuskin. Eihän kukaan alussa ole mikään palavasti rakastunut. Jos on ae on pettävä sarjaihastuja joka ihastuu tulisesti mutta vaihtaa kohdetta nopeasti kun vanhaan tunteet sammuu
Tavalliset suhteet alkaa varovaisesti tutustumisella.
Ihastusta on mutta se syvenee hiljalleen.
Mulla on itsellä parisuhteita takana ja lyhyissäkin tapailuissa mies on alkanut kihloista puhuun
Kahdesti oon ollut kihlois ja 2 muuta kertonut ääneen kihlaamis suunnitelmistaan.
Minä olen viheltänyt pelin poikki. Lähinnä luonteet ei sopivat toisilleen tai motiivi mun puolelta joku laastarisuhde ja oon tiedostanu ettei mun puolelta tunteet oo aidot. Syy miksi ylipäätään jonkinlaisen suhteen alkanut on ollut lohdun hakeminen ja se ei ole riittävä syy olla suhtees. Siks häipynyt
Mä en tiedä miks miehet niin helposti mun kans alkoivat haaveileen kihloista ja lapsista. Mä oon ollut se hidastelija ja varovaisesti ottava järki-ihminen
Mulle käy yleensä toisinpäin. Pikkasen tuntemisen jälkeen kiinnostus miehillä noussut huomattavasti ja moni ei sitoutuvanolonen halunnut sitoutua. Teidän logiikalla oon sitten ruma.
Ootko hippi?? Mitäs sä yleesä höpöttelet miehille??
Joitaikin miellyttää ja toisia ei.. minulla osa jotka osoittanut mielenkiintonsa liukenee paikalta heti kun vähän oppinut tuntemaan ja osa ei aluksi pidä minua kovinkaan kiinnostavana mutta tutustuessaan ovat aivan myytyjä eikä irti tahdo päästää. Elämässä ei tiedä mitä tapahtuu ja kenen kanssa löytyy yhteinen sävel. Kemiat, luonne, ulkonäkö ja arvot. Ulkonäöllisesti olen ihan peruskauraa, käyn töissä, hoidan kodin ja luonnekkaan ei ole kovin räiskyvä. En käännä päitä kadulla mutta silti jostain syystä ottajia löytyisi.
T. Löytänyt yhteisen sävelen.
Miehet pelkäävät vahvoja naisia, jotka uskaltavat olla aitoja. Mutta on niitäkin miehiä, jotka rohkenevat lähestyä. Tyyli miten mies lähestyy on sitten asia erikseen...
Jos miehellä on tavoitteena heti petipuuhiin päästä, niin sellaiset kierrä kaukaa. Se, joka aidosti on kiinnostunut sinusta, ottaa yhteyttä jälkeen päin.
Tuskin pelkäävät vahvoja vaan jyrääviä, jotka eivät kuuntele muita. Parisuhteessa ollessa yhteistyökyky on merkityksellistä, mut jos toinen ei osaa kuunnella toista ja pitää omia ajatuksiaan aina oikeina ja toisen väärinä niin ei paljon houkuttele kanssakäymiset silloin.
Aloita siitä, että älä pidä itseäsi fiksuna ja mukavana tai edes kauniita. Älä yritä olla fiksu ja mukava. Ala olemaan oma itsesi. Älä vertaile itseäsi muihin, äläkä yritä miellyttää toista. Tee jotain mikä tekee sut onnelliseksi ja saa sut hymyilemään. Hymy on kuitenkin lyhin matka kahden ihmisen välillä.
Just Toi. Ole oma itsesi ja se sa riittää..
No niin, ensimmäisessä lauseessa se ongelma tulikin heti esille. Ylimielisyys ei ole miesten mieleen ja kiinnostus lopahtaa. Jos vaan yrittäisit olla oma itsesi ja unohtaisit tuon esittämisen.
Kukaan esitä mitään