S-ryhmä pudotti maskien hintoja viime viikolla reippaasti. Kotimaisen Elers Medical Finlandin Kiinassa valmistaman suu-nenäsuojan hinta suorastaan romautettiin muutamassa päivässä: 50 kappaleen hinta putosi ensin 59,90 eurosta 39,90:een ja vielä 19,90 euroon.
Oliko katteissa niin paljon ilmaa?
– Tilanne on muuttunut, ja seuraamme koko ajan kysynnän ja saatavuuden kehitystä. Päivä kerrallaan mennään ja tämä on se hinta, jolla nyt operoidaan
MOTONET Kirurginen suu-nenäsuojus Type II EN 14683 50kpl laatikko 39,90 €
Puuilo Mascote kasvomaski 50kpl 18,90 €
Tokmanni Suu-nenäsuoja Heppo 50 kpl 19,90€
Vinguta vihreää korttia
12
1154
Vastaukset
- Anonyymi
Osuuskunnan jäsenet tekevät päätökset millä hintaan myyvät. Minäkin olen osuuskunnan jäsen, osuuskunta on sosialismia parhaimmillaan.
- Anonyymi
Väärin alennettu.
- Anonyymi
Olen Haminan persujen kanssa samaa mieltä.
- Anonyymi
Prisma A. Le Coq Premium 4,5% olut 0,33 l tlk 1 ,08€
Citymarket A. Le Coq Premium 4,5% olut 0,33 l tlk 1,22€- Anonyymi
Erittäin viisas kommentti. Kiitos siitä. ;-(
- Anonyymi
Tuolla olisi 2 500 maskia 400 euroo, mutta eivät myyneet mulle, kun ei ole firmaa.
https://markkinointituote.fi/tuote/kertakayttoinen-3-kerroksinen-kirurginen-kasvosuoja/ - Anonyymi
Katteissa ei ollut ilmaaa!
Maskien hinnat on tulossa alaspäin ja maskikauppiaita on pilvin pimein.
Mutta jos kauppias on ostaut maskeja reilusti varastoon silloin, kun tukkuhinta oli kalliimpi, niin pakkohan niitä on myydä eteenpäin melkein samalla hinnalla kun on ostanut, kun hinnat tulleet alaspäin. Tai jäävät hyllyyn .
Kauppiaille; osta vain pieniä eriä; hinnat vaihtelee. - Anonyymi
Osta kotimaisia Fiskars tuotteita, omistaja Ehrnroothin sijoittaja suku.
Tuotteet suunniteltu Suomessa ja valmistettu Kiinassa, hej, hej, hej - Anonyymi
Saatavuus on parantunut kaikilla ja siksi hinta tippuu sama paketti Kärkkäisellä 9.90.
- Anonyymi
Ja samaan hintaan ropo Magneettimedialle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja samaan hintaan ropo Magneettimedialle.
Halpamyymälä aatteleppa ite, ihan ite, persurallat suosii.
Aiemmin magneettimedia oli ilmaisjakelulehti jonka kustantajana toimi J. Kärkkäinen Oy vuoteen 2013 asti ja sen jälkeen Suomen vastarintaliikkeen alainen järjestö Pohjoinen Perinne ry
Lehden aiempi päätoimittaja Juha Kärkkäinen on tuomittu 90 päiväsakkoon kiihottamisesta kansanryhmää vastaan ja lehteä kustantava tavarataloyhtiö on saanut 45 000 euron yhteisösakon.Lehteä ei enää julkaise J. Kärkkäinen Oy vaan Pohjoinen Perinne ry. Lehden nettisivujen tiedotteen mukaan Juha Kärkkäinen on edelleen avustanut paperilehden tekemisessä.
- Anonyymi
Älä osta halpaa Norjalaisten sähköä,
GNP Energy
GNP Rento
Sopimus on toistaiseksi voimassa oleva ja siinä ei ole irtisanomisaikaa.
Hinta on voimassa ensimmäisen kuukauden ja tämän jälkeen sovittua hintaa voidaan tarkastaa toisinaan. Hinta seuraa tukkumarkkinoita sekä GNP Energyn osto- ja toimituskustannuksia. Sopimuksessa ei ole kiinteää marginaalia
VAROKAA MENEMÄSTÄ HALPAAN ELI RETKUUN
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004383
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!422026- 631713
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331373Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581347Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93969SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26933Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10899Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186706