Korona 2 aalto

Missä se koronan toinen aalto viipyy. Onkohan yhtä tuhoisa kun 1 aaltokin. Se tappoi yhden vanhuksen kymenlaaksossa. Oiskohan aika jo pistää kuppilat ja koulut kiinni. Jaahas nyt lisää käsidesiä ja uusi Maski naamalle.
2129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Maski päässä näytätkin paljon siedettävämmältä. Vielä kun hörppäät siitä käsidesipullosta vaikutat viisaammalta.

Äänestä

Toinen aalto on alkanut. Eilen 92 uutta tartuntaa. Worldometer grafiikkaa näyttää selvästi kuinka toinen aalto nousee. Uusia tartuntoja on paljon ravintoloissa, jääkiekkopeleissä, kuntosaleilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Missä se koronan toinen aalto viipyy. Onkohan yhtä tuhoisa kun 1 aaltokin. Se tappoi yhden vanhuksen kymenlaaksossa. Oiskohan aika jo pistää kuppilat ja koulut kiinni. Jaahas nyt lisää käsidesiä ja uusi Maski naamalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu