Venäjä ja putin ei anna euroopalle mitään tietoja
koronaan sairastuneitten tai kuolleitten määrästä?
Miksi silloin kun putin sai 20v lisää presidenttiaikaa
moskovan kaduolla ei nähty yhtään mielenosoittajaa?
Miksi niitä näkyi valkovenäjällä?
Koska venäjällä kaikki mielenosoittajat tapetaan tai viedään
leireihin.
Kuten kävi oppositiojohtajalle Navalnyille.
Hänet tapettiin putinin käskystä.
putin on maailman pahin maailman säilymisen uhkaaja.
Miksi venäjä ei Julkaise koronaan sairastuneitten/kuolleitten määrää?
10
132
Vastaukset
- Anonyymi
Huolehdi omista asioista ja anna muiden huolehtia omistaan. Tyhmää tunkea nokkaansa sinne minne se ei kuulu. :D
- Anonyymi
Eihän Venäjällä viranomaiset julkaise juuri mitään negatiivista maasta. Toisaalta ei mua liikuta yhtään, moniko venäläinen on kuollut virukseen, mutta se liikuttaa, miten paljon kaksoiskansalaiset tuovat sitä Suomeen ja sitä ei taas Suomen viranomaiset julkaise.
- Anonyymi
Julkaistaanhan ne tiedot, tarkkuudesta voi olla toki monta mieltä.
Ja Navalny on yhä hengissä lehtietietojen mukaan. - Anonyymi
Venäjä ei julkaise koronatietoja, koska Venäjä on rokottanut kansalaisensa eikä siellä ole koronaa.
- Anonyymi
Sarkasmi on sinussa vahva.
Tai logiikkasi on erittäin....mielenkiintoinen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sarkasmi on sinussa vahva.
Tai logiikkasi on erittäin....mielenkiintoinen.Putin uutisoi kaksi kuukautta sitten heillä olevan koronarokotteen jonka hän itsekkin on ottanut.
Eli koronaa ei pitäisi tuon mukaan enää olla venäjällä. Mutta mutta. Ei ole missään uutisoitu rokotejonoista tai mistään saavutetusta uudesta koronarokotteesta.
Täyttä Putin valetta koko rokote. Miten kehtaa valehdella päivästä toiseen ja miksi venäjän kansa hyväksyy tuollaisen johtajan?
- Anonyymi
Ei sillä olisikaan merkitystä, koska kaikki mitä Putinin Venäjä ilmoittaa, on epäluotettavaa.
- Anonyymi
julkaisee tiedot tartunnoista ja mulla on antaa niitä jos tarvis ,tänään koko venäjällä noin 4700 tartuntaa ja Petroskoissa parikymmentä,, et sellasta
- Anonyymi
Mutta kun siellä oli Putinin kehun mukaan rokotukset käytössä jo kaksi kuukautta sitten niin miksi korona venäjällä yhä leviää kiihtyvään tahtiin. Luku pitäisi rokotteen käytössä ollessa murto osa nykyisistä tartunnoista.
Miksi Putin valehtelee kansalaisilleen ja maailmalle? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta kun siellä oli Putinin kehun mukaan rokotukset käytössä jo kaksi kuukautta sitten niin miksi korona venäjällä yhä leviää kiihtyvään tahtiin. Luku pitäisi rokotteen käytössä ollessa murto osa nykyisistä tartunnoista.
Miksi Putin valehtelee kansalaisilleen ja maailmalle?Mistä tuollaista olet lukenut, taitaa olla hevosmiesten tietotoimistosta, rokotuksia ei ole vielä aloitettu laajalti vaan vasta sairaanhoito henkilökunnalle ym.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 682570
- 622532
- 681742
- 221536
- 201480
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91420- 151342
- 381203
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81147- 251076