Voiskohan joku vähä valaista. Piti toimittaa tulotiedot ja nyt on kyllä varmaan tädillä laskuissa käyny pieni moka. Mitä kaikkea niihin tuloihin lasketaan?
Jos tuntipalkka on 17e. Ja työtunteja se 40h/vko. Se tekee kuukaudessa 2720e. Ja lomaraha 5% mikä kai kans lasketaan mukaan nii tulee 2856e.
Täti oli laskenu kuukausitulot 3990e?? Miten? Oonko jättäny jotain laskematta? Palkkatositteet oli toukokuulta missä oli arkipyhä ja jotain lomarahoja sekä kilometrikorvauksia mutta mitä ihmettä? Km-korvauksia ei lasketa siihen tuloon.
Päiväkotiin tulotiedot
Anonyymi
1
178
Vastaukset 1
- Anonyymi
Ei ne päivistädit osaa laskea. Vaadi korjaamaan tulot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1142358Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???321275- 106973
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha631944- 71942
- 48865
- 88808
- 70686
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31666