Isotretinoin micro dosing

Anonyymi

Kerron vain oman tarinani, ikää ny 36v, mies ja kärsinyt enemmän tai vähemmän finneistä naamassa armeijasta asti. Joskus jotain antibiootteja söin ja ne hetkellisesti auttoi. Finnejä lähes jatkuvasti, joskus 2 joskus 20 naamassa, yleensä joitain siltä väliltä. Muutin ulkomaille ja täällä sattumalta törmäsin isotretinoiniin paikallisessa nettikaupassa, mistä sitä sai ilman reseptiä. Tiesin mitä se on, mutta en koskaan sitä ollut kuuria vetänyt. Nyt sitten lueskelin jotain arttikeleita sen micro doseamisesta, kun oma acne ei kovin paha ollut, ei mitään arpia koskaan jäänyt.

Tilasin pari pakettia Isonoin tuotemerkillä 10milli grammasia(30kpl/paketti). Rupesin syömään ekat 2 viikkoa joka toinen päivä 1 pilleri ja sen jälkeen 1/päivä. Ekan kuukauden jälkee ihon ylirarvoittuminen loppui, eikä tarvinu enää pestä/pyyhkiä otsaa paria kertaa päivässä kun se muuten loisti rasvasta. Toisen kuukauden aikana rupes huulet kuvumaan ja sillon pidin parin päivän breikin, otin sen jälkeen taas joka toinen päivä muutaman päivä ja sitten palasin takasi 1/päivä tahtii. 2 paketin jälkeen iho oli jo lähes puhdas ja uusia finnejä ei oikeastaan enään tullut. Ostin vielä 3 pakettia lisää ja söin varmuudeksi 2 niistä 1pilleri /päivä tahdilla ja viimesen paketin söin noin 1 pilleri/viikko vähän niinku ylläpitona.

Söin siis keskimäärin noin 5 kuukauden ajan noin 8mg/päivä( 1,5mg/päivä tuon yhenviimeisen paketin) kun mitä lukenut reseptillä lääkärit määrää tätä jotain 40-80mg/päivä annoksimma, tosin oma akne ei kovin paha ikinä ole ollut joten pieniki määrä auttoi.

Tämän koko setin aloitin vajaa 2 vuotta sitten ja naama edelleen priimakunnossa ja noin vuosi oltu ny täysin ilman lääkettä.

0

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

        Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
        Maailman menoa
        195
        2757
      2. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

        "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
        Sinkut
        304
        2693
      3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

        Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
        Maailman menoa
        47
        2361
      4. Drone-epäily Uudellamaalla

        Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
        Maailman menoa
        159
        1424
      5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

        MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
        MTV3
        17
        1132
      6. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

        Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
        Kotimaiset julkkisjuorut
        48
        1106
      7. 57
        822
      8. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

        Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
        Kotimaiset julkkisjuorut
        12
        803
      9. Kullannuput kaahas Stopintakaa ja kolari...

        Tätä se mun uneni tiesi...
        Ilmajoki
        19
        719
      10. 55
        712
      Aihe