Tänne ollaan ottammassa. Periaatteessa hyvä, Saa nopean yhteyden halvempaan hintaan, mutta siitä huono, että se otetaan telialta ja mulla on elisa ja elisaviihteeessä sopimus voimassa vielä yli vuoden.
Onkin sitten ärysttävää jos joutuu maksaan päällkkäin kahdesta yhteydestä vielä vuoden päivät vai voisko tuon elisaviihteen pitää ja pelkkä netti sitten telian kautta?
Vai voiko valita edelleen elisan vaikka yhteydet tulee telialta?
Taloyhtiönetti
3
939
Vastaukset
- Anonyymi
Eiköhän määräaikaisenkin sopimuksen pysty purkamaan jos käy niin, ettei operaattori pysty yhteyttä toimittamaan, eli jos telia jyrää elisan liittymän teiltä. Se elisaviihdehän kai kyllä toimii muussakin liittymässä. Ainakin mulle tyrkyttivät sitä innolla, vaikka ollaan dna taloyhtiönetissä. No, paremmin selvinnee elisan asiakaspalvelusta kyselemällä.
- Anonyymi
Jos Elisan yhteys ei katkea muutoksen yhteydessä niin sen joutuu maksamaan loppuun asti. Voit yrittää keskustella asiasta Elisan liikkeessä myyjän kanssa tai asiakaspalvelun kanssa, saattaisit päästä eroon sopimuksesta maksamalla jonkun kynnysrahan joka olisi pienempi kuin jäljelläolevien kuukausien kustannukset.
- Anonyymi
Miksi ihmeessä Telialta?
Eikös Telia ole Suomen kallein operaattori?
Juuri tuon törkyhinnoittelun takia ei kiinnosta tilata Telialta yhtään mitään.
Lisäksi: Tilanne on ainakin ollut se, että Telian verkko on mobiilidatan osalta kaikista hitain. En tiedä, onko näin edelleen, vai onko Teliakin parantanut verkkoaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4453046Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1372255- 1322083
Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71355Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2081334Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1511263Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel281228- 81066
- 571050
- 37795