Airiston matkailuhotelli kokemuksia

Anonyymi

Mitä mieltä paikasta noin yleensä ? Yritin nettisivuilla katsoa aukioloa ja palvelua mutta aika sekavat sivut. Viminen niitti oli kun lsivulla luki aukioloista että kato facebookista...

5

387

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Airisto Marinan sivulla on kuvia Nauvon vierasvenesatamasta kertomatta että kuva ei ole Airisto Marinasta... siihen lienee pätevä syy.

    • Anonyymi

      Tuo oli joskus aikoinaan Turun saariston monipuolisin ja upein satama. Sitten omistaja, nimi ja palvelu vaihtui ja palvelu on ollut pitkässä syöksylaskussa vuosikymmeniä.

      En epäile etteikö sieltä saa edelleenkin vettä, dieseliä ja lasin olutta mutta mitä tulee kaikkeen muuhun palveluun, se on kocktail amatöörimäistä nettisivua, 70-luvun motellia, kapakkapitseriaa, a la cartea random aukioloilla ja omalaatuista satamapaikkabisnestä höystettynä spa-brändäyksellä unohtamatta lomaosake-ulottuvuutta ja kuivapukukellumista talvisessa meressä...luoja varjele mistä tämän paikan johto on palkattu. Villi veikkaukseni on huumeparantola, sirkus tai vladivostokilainen kapakka.

      Ollaan tultu pitkä aikamatka 20 luvulle likimain toiselle puolelle galaksia upeimmasta venekäyntisatamamaineesta silloin kun bresnew oli Kvielä remlin pomona..

    • Anonyymi

      Saunarakennus on uudehko, se on pitkään käytössä aamulla ja illalla klo -23. Aisat on uusittu, aukeaa länteen, hienot auringonlaskut. Syömässä en ole käynyt moneen vuoteen, polttoaineet on usein loppu.

    • Anonyymi

      Ikävä dieselinhaju leijuu satamassa ja vedessä vaikka kukaan ei tankkaa, vuotaako jokin putki hieman?

    • Anonyymi

      Joskus satunnaisesti kun siellä käy ja haluaisi syödä, niin joskus ovet on kiinni tai ketään ei näy missään ja valot on poissa päältä. Välillä taas sieltä saa vain kahvia ja olutta terassille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      230
      15149
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      132
      10553
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      123
      10124
    4. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9361
    5. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      53
      9185
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      23
      7089
    7. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      56
      6955
    8. 182
      6527
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      173
      6197
    10. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      33
      5612
    Aihe