Tai sai loparit? Ehkä pärjää niin hyvin menestyvän blonginsa kanssa, että pystyi jättämään päivätyönsä.
Jasmin jätti työnsä
Anonyymi
28520
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
No ihmeen kauanhan se töissä jaksoi ollakin, peräti 2,5 vuotta, taitaa olla elämänsä pisin yhtäjaksoinen työrupeama.
Nyt voi hyvillä mielin jäädä taas housewifeksi, kuten enkunpapan aikanakin.
Blogin kirjoitus toki verottaa kodinhoidolta ja leipomiselta aikaa, niin ahkerasti tuo sitä kirjoittaa. Edellinen teksti on liki 5 kuukauden takaa.
Kiinteistörenki saa myydä urakalla asuntoja, kun on nyt iso vauvakin täysin elätettävänä.
Jasminilla on muuten jo uusi työpaikka tiedossa. Parempi ja parempi palkka. Ja tämä on faktaa. Kuulin sen meinaan itse.
No jos itse kuulit niin pakkohan se on uskoa 😂😂😂😂
Kivoja ystäviä Jasminilla kun tulee tänne palstalle kertomaan kuulemiaan asioita.
Jassu on niin laiska, ettei edes kotiaan siivoa. Mielummin makoilee, kuvailee itseään ja katselee telkkua. Työnteko työaikoineen on Jassukalle liikaa!
Ei mikään ihme kun miettii miten hyvin Jasmin on työnsä tehnyt.
"Jätti", taisi saada potkut!!!
Ei saanut vaan löytänyt uuden työpaikan. Hyvin palkatun jne. Raivostuttaako?😄😁😄
Jasmin on siirtymässä kiinteitövälitys-alalle.
Ostaisitko asunnon, jota Jasmin myy ja esittelee?
Entä muunlaisen kiinteistön?
Minä en uskaltaisi ostaa oikein mitään henkilöltä, jonka six-packistä puuttuu puuttuu pari tölkkiä.
Kyllä Jasmin pärjää kiinteistöalalla siinä missä Toni Nieminenkin pärjäsi ja ilmeisesti pärjää nyt Helsingissä.
Alalle ei näköjään tarvitse olla mitään erityistä koulutustakaan.
Kuka on väittänyt että Toni Nieminen on pärjännyt asunnon myyntiharjoittelijana?
Kun ja jos ryhtyy kiinteistövälittäjäksi niin sitä ei voi salata.
Firman sivuille ja mainoksiin tulee aina välittäjän nimi kuvineen päivineen.
Kuka tää Jasmin on?!
Vai ryhtyy Jasmin lkv:ksi? Sittenpä ei voi enää salata työpaikkaansa kuten puhelimessa myydessä. Odotan jo innolla tietämättömän Jasminin näytölle pääsyä nolatakseni sen.
Kuka Jasmin, en ole ikinä kuullutkaan.
Lkv:ksi ei ryhdytä, se on tutkinto. Voipi olla että Jasmin on sen suorittanut työnsä ohella ja on näin ollen laillistettu kiinteistönvälittäjä. Tutkinto sinänsä ei ole mitään rakettitiedettä.
Oih, mikä onnenpäivä sinulle! Kunhan et itse tulisi nolatuksi, meinaan enempää kuin kommenttisi takia?
Toivottavasti Jasmin palaa julkisuuteen! Uusi työ voisi olla vaikka joku pr-homma tai toimittaja
Ahahahhaaaaa :D
Kiitti nauruista!
(kommenttisihan oli sarkasmia?)
Joku kyseli edellä, että kuka on Jasmin.
Wikipedian mukaan hän on:
-suomalainen malli
-juontaja
-lauluja
-ex-kunnallispoliitikko
-bloggaaja
Voi että,kun on ilkeen näkönen tuo Jasminin otsa.Eikö siinä ennen ollut vaan ruskeapunainen läikkä,nyt pahannäköiset näppylät lisäksi.Jos ei muuta,niin on kyllä iso kosmeettinen haitta,noin niinkun kohukaunottarelle.
Mä en yleensä jaksa näitä ulkonäön arvosteluja ja Jasmin on mun mielestä todella kaunis. Mutta nyt täytyy sanoa että kiinnitin huomiota samaan asiaan. Toivon että Jasmin on käynyt lääkärille näyttämässä nuo muutokset.
Ulkonäköä ei muuten arvosteltu ja kauneus on aina katsojan silmässä(kykloopin). Mutta joo,pahan näkönen on otikko.
Näin kerran tämän Jasminin loistonsa päivinä. Muut naiset olivat niin kateellisia, että en ole ikinä vastaavaa nähnyt. Tsemppiä hänelle.
Myytävien asuntojen ovien avaamiseen ei tarvita lkv- tutkintoa. Sen homman hoitaa myyntineuvottelija- tittelillä toimiva nobody. Lkv- tutkinto on sen verran vaativa ettei jassu saa sitä ikinä suoritettuu.
Meidän kylällä asuu varmaan Jassun siskoja, ihan saman näköisiä ja kaikilla on pitkät, mustat samettihameet.
Moni pätevöityy oppisopimuksen kautta myyntineuvottelijaksi.
Näin kerrotaan ko. firmojen esiteissä.