Karsea Hotelli Toivola Kemissä

Anonyymi

Hotelli Toivola Kemissä poistavat Googlesta julkiset arvostelut ja halusin asiakkaana kertoa kokemuksestani siellä.
Vierailimme kyseisessä hotellissa, varasimme huoneen jossa oli kaupunkinäkymä. Lisäksi huoneen hintaan piti kuulua minibaarin sisältö, kosmetiikkatuotteet sekä kahvin/teen keitto mahdollisuus.
Hotellihuoneen näkymä oli omakotitalon takapihalle jossa koirat räksyttivät, minibaari oli tyhjä, samoin ei kosmetiikkatuotteita. Ilmanvaihtokanavista kuului naapurihuoneiden meuhkaaminen. Aamiainen tarjotaan hotellin viereisessä nakkikioskissa. Olimme menossa respaan selvittämään mahdollista väärinkäsitystä mutta siellä ei ollut henkilökuntaa joten pakkasimme tavaramme ja lähdimme heti saavuttua.

Olen ollut yhteydessä hotelliin sähköpostitse ja heiltä en ole saanut pahoittelua enkä selitystä tapahtuneeseen? Ainoastaan vastauksen että heidän asiakkaat ovat aina tyytyväisiä ja yleensä valittajat valittavat respaan. Toivoivat meidän löytäneen toisen majoituksen??
Mikäli hotellissa olisi ollut henkilökuntaa olisin varmasti esittänyt asiani siellä, samoin ei kai niitä huonoja palautteita ole kun hotelli poistaa ne samantien?

Käsittämätöntä toimintaa. Maksoimme huoneesta täyden hinnan siitä että kävimme huoneessa katsomassa että meitä oli vedätetty.
Joten sinä saman hotellin huijauksen kohteeksi joutunut, mikäli sinunkin huono arviosi on poistettu toivottavasti hotelli on osannut pahoitella sinulle tilannetta eikä ainoastaan kertoa miten tyytyväisiä heidän muut asiakkaat ovat olleet ja jättäneet täysin huonon asiakaskokemuksesi huomiotta.

5

3241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tunkkaiset ovat huoneet ainakin ja hotellin keittiö paskainen.

      Huoneet ovat kesällä todella kuumat, kun ei ole ilmastointia.

    • Anonyymi

      Todella huono kokemus, en suosittele. Henkilökuntakin ihmeellistä mies henkilö respassa avojaloin ympäri hotellia ja ruokakin oli kamalaa

    • Anonyymi

      Mieshenkilö respassa ei myynyt huonetta, kun ei ymmärtänyt huumoria! Käski menemään johonkin muualle! Et sellaista asiakaspalvelua 🙄

    • Anonyymi

      Kyllä siellä huonepalvelu pelaa. Soitto vaan ja hoitavat baariruusuja paikallisesta. Tauti tuli kaupan päälle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      51
      10103
    2. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      118
      5862
    3. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      68
      4525
    4. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      6
      3374
    5. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      141
      3117
    6. Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen

      Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji
      Maailman menoa
      273
      2956
    7. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      147
      2800
    8. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      58
      2727
    9. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      31
      2087
    10. Milloin näit kaivattusi edellisen kerran?

      Olitteko juttusilla vai sivusta vain? Miten reagoit?
      Ikävä
      20
      1757
    Aihe