Vuoden positiivisin suomalainen vuonna 1997 oli muuan Pattayallakin asunut suomalainen.
Eilen Vuoden 2020 positiivivisimmaksi suomalaiseksi valittiin upea suomalainen urheilija, joka on mm. keskellä päivää Espanjassa joutunut brutaalin rikoksen kohteeksi.
Hän jos joku on osoittanut todellista tahdonvoimaa, sisua ja ahkeruutta - ja varmasti tullee koronankin asettamat aidat ylittämään.
Kuka sinun mielestäsi on tämän suomi24 Pattaya palstan 2020 positiivisin kirjoittaja?
Varasin alle paljon tilaa asiallisille kommenteille, jotta antakaapas tulla ehdotuksia, kiitos ; -)
Vuoden positiivisin suomalainen.
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
No mutta ja aivan meinasin oman ehdokkaani unohtaa ja kerronkin, jos sallitaan, hänen muuan nasu vaan ollen.
- Anonyymi
Minäkin valitsi itseni.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minäkin valitsi itseni.
Kerrotko vielä kuka on tämä joka valitsi?
Anonyymi kirjoitti:
Kerrotko vielä kuka on tämä joka valitsi?
Tämä ketju on palsta- ämmämme loistavimpia saavutuksia aikoihin!
Onnitteluni.- Anonyymi
Ikävää kyllä.
- Anonyymi
nasuvaan kirjoitti:
Tämä ketju on palsta- ämmämme loistavimpia saavutuksia aikoihin!
Onnitteluni.Amalialta meni totaalisesti kuksa nurin... heh heh...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ikävää kyllä.
Senssukka / T mode tappiin loputeltu.
- Anonyymi
Heh heh...
- Anonyymi
Todella positiivista, jo 3 poistettua positiivista.
- Anonyymi
Todella positiivinen kuksa-amalian on poistanut jo 5 positiivista.... on se vaan aikamoinen T mode!
- Anonyymi
Ja taas meni kuksa nurin.... heh heh...
- Anonyymi
55555
- Anonyymi
Anni-Mari on sellainen elovena-kissa että avot! Sellaisia on harvassa.
- Anonyymi
Heeh he hee...
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1462120
- 1211445
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3341232Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401180IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31161Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni651155- 1411129
- 491089
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470957Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98955