Käytössäni on Honda HR-V automaatti, jossa avaimeton käynnistys. Nyt tuo käynnistys takkuaa. Joskus käynnistyy napista eka kerralla, joskus joutuu paineleman useita kertoja. Sama ilmiö molemmilla avaimilla. Paristot vaihdettu molempiin. Mistähän mahtaa johtua?
Vastaukset 11
- Anonyymi
Autossa on vikaa.
- Anonyymi
jokin singaali häiritsee ? tapahtuuko samassa paikassa vai missä vain?
onko uusia 'leluja' mikä voisi häiritä..
mulla myös on honda jossain paikassa käynyt noi ,mutta autoa siirtämällä hävinnyt - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
jokin singaali häiritsee ? tapahtuuko samassa paikassa vai missä vain?
onko uusia 'leluja' mikä voisi häiritä..
mulla myös on honda jossain paikassa käynyt noi ,mutta autoa siirtämällä hävinnytOn teillä surkeat leluautot
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On teillä surkeat leluautot
Tyypillistä suomalaista "autotietoutta".
- Anonyymi
Onko lähetin folio paketissa, vai paksussa nahkalaukussa?
- Anonyymi
Kuulostaa, että ongelma ei nyt ole tuo itse avaimettomuus, vaan se käynnistyminen. Olisiko niin, että avainten puolesta kyllä käynnistyisi, mutta vika on napin ja startin välissä?
- Anonyymi
Ongelma selvisi. Sen aiheutti tupakansytyttimen liitännässä ollut usb-laturi. Tiettävästi joissakin Bemareissa on esiintynyt samaa
- Anonyymi
No vau. Oli se sittenkin vika avaimen puolella. Eikös tässä joku vuosi sitten viallinen langaton ulkolämpömittari sekoittanut kokonaisen parkkipaikallisen autojen lukituksia?
- Anonyymi
"On teillä surkeat leluautot"
Niin heppoista on tämä suomalainen "autotietous". - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"On teillä surkeat leluautot"
Niin heppoista on tämä suomalainen "autotietous".Kateellinen tero vain....
- Anonyymi
Vaihda suosista uusi akku, itsellä korjaantui Accordista saman tyyppinen ongelma, mikä oli siinä heti uudesta lähtien. Huollossa ei löydetty vikaa, kun vika ei tullut päivittäin päälle ja myöhemmin kun ostin uuden akun, niin vika oli poissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091340
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50736Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r131696- 70666
- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.94485Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20480- 34467
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32458Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e92451- 5448
- 49447
- 51445
- 52403
- 42400