Kävin testissä, mutta en ole saanut tulosta vielä. Minulla kaikki alkoi kaksi viikkoa sitten kurkkukivulla, joka vaihtui vuotavaan nenään. Kuumetta ei ollut vielä silloin. Viime viikolla olin "melkein" terve ja aloin käydä lenkillä. Lauantaina meno oli tosi tahmeaa ja sunnuntaina oli paikat ihan jumissa. Maanantaina poskionteloita pakotti ja nenä tukossa. Lämpöä oli normaalia enemmän eli 37,6. Poskiontelosärky muuttui tällä viikolla pää/niskakipuun sekä lihassärkyyn. Erityisesti keskiselkä kipeytyi aivan selkärangan kohdalta ja ympärillä olevat lihakset särki. Väsymys on myös huomattavaa. Ruokahalukin heikkoa ja maut jotenkin normaalia miedompia.
terveisin karanteenilainen
terveisin karanteenilainen
Vastaukset 12
Vanhimmat
Testitulos oli positiivinen. Tämä todistaa vaan siitä, että tauti on luultuakin yleisempi. Oireita on mahdotonta erottaa normaali flunssasta. Menkää ihmiset testiin. Ei jää arvailun varaan sitten ainakaan mitään.
Toivottavasti oireilu jää näin lieväksi kuin tähän asti.
t. karanteenilainen
Luuletko että kuulut tähän aiempaan ryppääseen vai osaatko arvata mistä oot sen saanut. Uutisiin et vielä ole päässyt.
Samanlaisia oireita mutta luulen että mulla kipeyty selkä ulkona kylmästä ja flunjan poikanen siinä samalla tarttu.
Miksi mennä testiin?
Ei minulla ole varaa jäädä kotiin 2vk palkatta!
Korjaan eristysselliläinen..
Oisko vaihdevuodet?
Tai sänkykamarin puolella on ollut hiljaisempaa, kunnon asentohoito laukaisee selkäkipuoireet melkein nollaan, ainut vaivahan se naisilla varsinkin on kun ei kiinnosta päänsärky. Kuume voi johtua tunteista tai tunnekuohuista samaa tai vastakkaista sukupuolta olevaan otukseen, siihen auttaa olla ajattelematta häntä. Jos janottaa käy kaupassa hakemassa lemmenlientä vaikkapa coronaa. Saattaa ruveta halut yltymään ja kroppasi stressi häviää ja huomaat kuinka ihanaa elämä täyskuun jälkeisessä ajassa on.
Ai tulos on positivinen, olen siunatussa tilassa
Oireet on samanlaiset mutta en uskalla mennä testiin kun siinä työnnetään joku puikko suoraan nenän kautta aivo onteloon.
Jos jää oireet päälle, niin sitten on hankala sanoa, että ovat koronasta tulleet, jos ei testiä ajoissa tee. Ja sehän on ilmainenkin.
Vai ilmainen? Luin jostain että maksoi yli sata euroa oma vastuu!
Tietenkin, kokeillaan tuleeko ulos sahanpurua vaiko ydinnestettä elikä joko olet yhteiskunta kelpoinen tai sinut luokitellaan tiettyyn katekoriaan
Kuhmossahan tietysti kaikki kuuluu tiettyyn katekoriaan. Tulipa sitten mitä nestettä hyvänsä.