vepr 308 win. metsätys

Sain aseluvan puoliautomaattiseen metsästyskivääriin ja ostin Vepr 308 -win.

Ihmettelen nyt, kun menen ase inspection, onko mahdollista, että menetän sen?

on ampumaklubin jäsen ja metsästänyt monta vuotta.

en puhu suomea hyvä!
3670
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hommaa max 3:n patruunan lipas tarkastusta ja metsästystä varten.

Äänestä

Tai laita lippaaseen mekaaninen rajoitin, vaneripala jousen sisään.

Äänestä

Asetarkastuksessa ei tarvitse olla lipasta mukaana.

Verp .308 on käytännössä vastaava kuin Valmet petra .308 ja kumpikin soveltuu hyvin hirvikivääriksi. Tarkkoja ne eivät ole, mutta isomman riistan metsästykseen ihan sopivia.
Älä sitten vahingossakaan osta liian isoa lipasta, ettei mene ervan puolelle. Se tarvitsee eri luvan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sain aseluvan puoliautomaattiseen metsästyskivääriin ja ostin Vepr 308 -win.

Ihmettelen nyt, kun menen ase inspection, onko mahdollista, että menetän sen?

on ampumaklubin jäsen ja metsästänyt monta vuotta.

en puhu suomea hyvä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu