Kuten lehtenne KSML kirjoittaa, oli joku sukevalainen jälleen taikonut itsensä autoineen moottoritien väärälle ajoradalle. Täytyy olla hirveässä pölyssä jos Vaajakosken päästä saa autonsa tungettua vastaantulevien ajoradalle, on se sen verran selkeästi erotettu.
Ajellaan missä sattuu
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tourulassa on huonot tiemerkinnät. Tourutornin suunnalta ajelin ja käännyin liian aikaisin moottoritielle. Ajoin sitten Vaajakoskelle moottoritietä vastakarvaan. Vastaantulijat näkivät ja väistelivät kun laitoin hätävilkut päälle.
No onhan siinä kaksi kaistaa kumpaankin suuntaan. Voivathan ne vastaantulijat ajaa oikeanpuolista ja väärään suuntaan ajava vasenta kaistaa. Ei se nyt niin tarkkaa ole kuin välilyönti pilkun jälkeen.
Nyt osuit oikeaan,välilyönti pilkun jälkeen on eräs maailman tärkeimmistä asioista.Mutta totaalista välilyönnin käyttämättä jättäjää se ei liikuta.
Näin kertoo itse sukevalainen.
Millä tavoin kertoo? Jätit taas asian roikkumaan.
Siistiä ajella moottoritietä vastakarvaan 150 km/h ja arvata aina kumpaan suuntaan vastaantuleva auto väistää.
Sukeva on paikkakunta.
Kaikki suurmiehet tulevat Sukevalta.
Urho Kekkonen täytti vastikään 120 vuotta. On se kova äijä.
Kekkosessa on paljon samaa kuin Mustanaamiossa ( Johny Walker)